2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Başlayacak?

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Bu sene okullar ne zaman açılacak?

2013-2014 eğitim öğretim yılında okullar 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri ise  09-13 Eylül tarihlerinde uyum eğitimine alınacak.

Okullar geçtiğimiz sene 1. Sınıflar için ne kadar önlem almaya çalıştıysa da ufak tefek sıkıntılar yaşandıBu sene ilkokullar tamamen 1. Sınıflarda ay seviyelemesi yaparak tedbir alacaklar..

Çocuğum Bu Sene Okula Başlamak Zorunda mı?

 

Resmî Gazete

Sayı : 28735

YÖNETMELİK

Millî Eğitim Bakanlığından:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 27/8/2003 tarihli ve 25212 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceği dilekçe ile; 69, 70 ve 71 aylık olanları ise, ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir