Bilgisayar ve akıllı telefon ile hemen e okul girşi mümkün

eokul-teog.com – Türk eğitim sistemi son yıllarda çok ilerledi. Teknolojiye yapılan yatırımlar ile de hızla büyüyen eğitim sistemi günden güne glişiyor. E-okul pc girişi ile okuldaki eğitim faaliyetlerin bir çoğu hakkında bilgi alabilirsiniz. E-okul güzel bir eğitim yönetim sistemi. Pc ve mobil girişleri ile günden güne gelişiyor. Bilgisayar ve akıllı telefonun olduğu ortamlardan rahatlıkla ulaşmanın mümkün.

Bundan on yıl kadar önce Milli Eğitim Bakanlığı para ile aldığı hazır yazılım paketleri kullanmaktaydı. Ancak bu beraberinde bir sürü sıkıntıyı beraberinde getiriyordu. Böyle olmayacaktı. Yeni bir sistem yazılmalı ve eğitim bu yeni sistem ile yönetilmeliydi.

e-okul.meb.gov.tr   adresi ile sisteme hemen giriş yapabilirsiniz.Her gün yeni eğitim haberleri almak güzel.

Birkaç bilgisayar pc uzmanı eğitimci işe el attı ve e-okul sistemi ortaya çıktı. Uygulama süperdi. Ancak ilk başlarda temel ihtiyaçlara göre dizayn edilmişti. Okulların okul işleri , öğrenci kayıtları devam – devamsızlık takipleri gibi temel uygulama modülleri aktifti. Yoğun çalıştığı karne dönemlerinde sistem çöküntüye uğrasa da sistem hızla geliştirildi. E-okul sistemi şu anda dünyanın gıpta ile baktığı bir sistem haline geldi.

E-okul haberleri günden güne çoğalıyor. Eğitim yönetimi adına her uygulama artık e-okul sistemi üzerinden yapılabiliyor. Akla gelen fikirler ve eğitime dair gelişmeler anında sisteme uyarlanarak uygulamaya geçiliyor. Öğrenci velileri de artık sistemi kolaylıkla kullanabilmekte. Veli bilgilendirme sistemi VBS adı altında velilerin sistemi kullanmasına izin veriliyor. Ve veliler öğrencilerin devamsızlık durumlarını ve yazılı notlarını anlık takip edebiliyorlar. Okullar belirli devamsızlık günlerini posta yolu ile velilere bildiriyorlar , ancak isteyen velide sisteme giriş yaparak anında bilgilere ulaşabiliyor.

e-okul yönetim bilgi sistemi ilerleyen yıllarda yeni uygulamalar ile kendini gösterecek gibi. Sürekli desteklenen ve gelişen alt yapısı ile her geçen gün daha da güçleniyor. E-okul pc girişi ile hemen sistem elinizin altında.

Yeni bir uygulama ile mobil olarak ta sistemi takip etmeniz mümkün. Mobil e-okul sistemi ile nerede olursanız olun anında giriş yapmanız mümkün. İnternet bağlantınızın olması yeterli. Mobil e-okul ile sistem üzerinden öğrencinizi takip edebilirsiniz. Öğrenci nakil sonuçlarını , teog yerleştirme sonuçlarını takip etmeniz mümkün. Sistem bu kadar kullanışlı ile tabi yapmanız gereken bir şeyde var. Öğrencinin moral ve motivasyonunu yükseltmek. E-okul sistemi ile eğitim olanakları daha da kolaylaşırken bu gelişmelerin öğrenci üzerine da yansıması eğitimin başarısını artıracaktır.

e-okul-meb  Veli Bilgilendirme Sistemini pc ve mobil giriş ile daha aktif kullanarak ve öğrencinizde başarıya dair istek oluşturarak başarılı bir öğrenciye sahip olabilirsiniz.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir