Çankaya Köşkü’nde çocuk şenliği düzenlendi

Çankaya Köşkü’nde ilk defa çocuk şenliği düzenlendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü´nde ilk kez düzenlenen Çocuk Şenliği´nde, yurdun dört bir yanından gelen çocuklarla çeşitli etkinliklere katıldı.

Çankaya Köşkü bahçesinde düzenlenen şenlikte, Başbakan Ahmet Davutoğlu´na eşi Sayın Sare Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı  Orhan Erdem, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü  Cem Gençoğlu, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da eşlik etti.

Şenlikte, Türkiye´nin tüm illerinden şehit ve gazi çocukları, herhangi bir alanda üstün başarı elde etmiş ilk ve ortaokul öğrencileri, özel eğitim kapsamında eğitim alanlarla Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis’ten Suriyeli yetimler olmak üzere 172 minik davetli ağırlandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun, Diyarbakır ziyaretinde İstiklâl Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuyan 7 yaşındaki Kübra Hilâl Arslanoğlu, Eskişehir’de sokakta yürürken rüzgarın etkisiyle yüzüne çarpan Türk bayrağını defalarca öpüp alnına koyan Beren Nafi Alsan ve kardeşi Ceren Alsan ile okul bahçesinde yere atılan Türk bayrağının parçalanmak istenmesine müdahale ederek bayrağı direğe asan Uğur Saraç, Emirhan Rezbiç ve Mehmet Duruk, 23 Nisan Özel Oturumu´nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan koltuğunu devralan Reyhan Nur Ünlü ve 23 Nisan’ın temsilî Bakanları da şenliğe katılanlar arasında yer aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Köşk´ün bahçesinde resmi karşılama törenlerinin düzenlendiği alanda kurulan ebru, çömlek, hatıra sikke basım standlarını çocuklarla gezdi. Öğrencilerle ebru yapıp, hatıra sikke basan Davutoğlu, külahlara dondurma koyarak, çocuklara dağıttı. Çocukların özçekim tekliflerini de geri çevirmeyen Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, en iyi şiir okuma yarışmasında dereceye giren bir kız öğrenciye İstiklâl Marşı´nı okuttu.

Şenliğin sonunda Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın verdiği konserde, orkestraya ülkesindeki olaylar nedeniyle Suriye´den Türkiye´ye gelen ve uluslararası yarışmalarda dereceleri bulunan Tambi Cimuk eşlik etti. Piyano konusundaki yeteneği Türkiye´de keşfedilen Cimuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzaladığı kararnameyle Türk vatandaşı olmuş ve uluslararası yarışmalara katılabilme imkanı kazanmıştı.

ankara.meb.gov.tr

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir