Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çocukları Kabul Etti

23 Nisan – Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ziyarette bulunan çocukları Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Ziyaretine gelen çocuklara hitap eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında: “Sevgili çocuklar, hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyorum. Bizim de ülkemizi geleceğe hazırlamak için yürüttüğümüz çalışmalar sizlere daha güzel bir Türkiye bırakmak içindir. Milyonlarca yaşıtınız içinden geleceğin cumhurbaşkanları, akademisyenleri, bakanları da çıkacaktır. Dünyaya estetiğin ve duygunun penceresinden bakmayı öğrendiğinizde eminim daha güzel olacaktır. Yaşınızın kıymetini bilin. Bunlar geri kaldığında bir daha asla geri gelmeyecek günlerdir, bunu unutmayın. Verdikleri mücadeleyle bizlere bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyorum.”dedi.

Konuşmasında, çocuklara anne ve babalarının kıymetini çok iyi bilmeleri gerektiği konusunda tavsiyede bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan: “3 kişinin elini öpmek benim için çok önemli. Annemin elini öperim. Babamın elini öperim. Hatta annemin bir de ayağının altını da zaman zaman öpmüşümdür. Çünkü cennet annelerin ayakları altındadır. Üçüncü elini öptüğüm ise sadece öğretmenlerimdir.” ifadelerini kullandı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’yla içlerinde şehit çocukları ve engelli çocukların da bulunduğu çocukların Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gerçekleştirdikleri ziyarette Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı koltuğunu Hacı Bektaş-ı Veli Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Başak Tahan´a devretti.

Küçük Cumhurbaşkanı Başak Tahan ise konuşmasında: “Biz çocuklar için çok özel ve anlamlı bu günde bizleri makamında kabul eden ve bana bu makamı temsil etme imkanı sunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür ediyorum. Tüm çocukların bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı koltuğunu devralan Çocuk Cumhurbaşkanı Başak Tahan, “Hayat Bayram Olsa” şarkısını ve şehitlerimiz için “İstiklâl Marşı’nı” flütle çaldıktan sonra: “Bütün şehitlerimiz önünde saygıyla eğiliyorum.” ifadesini kullandı. Çocuk Cumhurbaşkanı program sonunda çocuklar için çok önemli olan bu günde kendilerini kabul eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a bütün çocuklar adına çiçek takdim etti.

ankara.meb.gov.tr

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir