Direksiyon Eğitiminin Önemi Daha da Arttı

Sürücü kursları hayatımızda önemli bir rol oynar. Çünkü zamanımızın çoğunu birlikte geçirdiğimiz araçlarımızı dikkatli kullanmak için,  mutlaka bir sürücü kursuna uğrarız. Aldığımız eğitimler canımızı kurtardığı gibi başkalarının can güvenliği açısından da çok önemlidir. Ehliyet alma sürecindeki son değişiklikler ile direksiyonda bir çok yenilik olacak. Eğitimlerin önemi daha da artmış durumda.

Karaman’da bir süre önce yeni bir kurs açıldı. Özel Çolaklar Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu, Karamanlı kursiyerlere özenle hizmet veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yıl içerisindeki ehliyet sınavı tarihlerini açıklıyor. Bu tarihleri dikkate alan kursiyerler sürücü kurslarına müracaat ederek ehliyet sahibi olmak için dikkatli bir şekilde sınava hazırlanıyorlar. Belki hayatımızda en dikkatli olduğumuz yerlerden birisidir araç kullandığımız anlar. Hayatımız boyunca yanımızda taşıyacağımız ehliyet, bizi bir çok sıkıntıdan kurtarıyor.

ehliyet

Ülkemizde son yıllarda araç sayısı hızla arttı. Ve artık ehliyet sahibi herkes direksiyon koltuğuna oturmak istiyor. Kullanabilenler için araç kullanmanın keyfi farklıdır. Yola çıkmadan aracımızın yağını suyunu kontrol ettiğimiz gibi cüzdanımızdaki ehliyeti de şöyle bir kontrol ederiz. Çünkü varacağımız hedef önemli olduğu kadar,  güvenli gitmekte önemlidir. Direksiyondaki herkese güveniriz. Ehliyet sahibi olmak yolculuk için ayrı bir önem taşır. Ehliyet sürüş için yeterlilik demektir.  Çolaklar sürücü kursu her sınav döneminde kursiyerlerini ehliyet sahibi yapmak için her türlü özeni gösteriyor. Ehliyet fiyatları ve sınav tarihleri hakkında bilgi almak isteyenler 0 338 214 00 07 numaralı telefondan bilgi alabiliyorlar.

Sınava girecek kursiyerler, devam ettikleri MTSK müdürlüğünün bağlı bulunduğu il sınırları içinde sınava alınıyorlar. Sınava dair her türlü destek MTSK tarafından veriliyor.

2016 Ehliyet Sınavı Tarihleri

sinavtarihi

 

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir