E okul güzel bir yol arkadaşı oldu

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Ülkemizde eğitim süreci artık e okul ile birlikte ilerliyor. Güzel bir yol arkadaşlığı oldu. Çünkü eğitim adına birçok gelişmeyi artık e okul öğrenci girişi ile sistem üzerinden takip edebiliyoruz.

Gelişen dünyanın nimetlerinden ülke olarak faydalanıyoruz. Özellikle teknolojik anlamda gelişmeleri hızla takip edebiliyor eğitim, sağlık gibi sektörlere hızla adapte edebiliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) bundan 10 yıl kadar önce güzel bir sistemi ülkemize kazandırdı. Zaman içinde gelişen eğitim yönetim sistemi günümüzde çok faydalı hale gelmiş durumda.

E okul veli bilgilendirme sistemi ile evden veya internete bağlı herhangi bir yerden pc ile bağlanıyor ve gerekli bilgileri alabiliyorsunuz. Okula dair birçok bilgi okula gitmeden bizlere ulaşıyor. E okul öğrenci girişi ile sistem üzerinden düzenli olarak bilgi almak mümkün. Veliler artık öğrencileri uzaktan takip edebiliyor. Uzaktan eğitim bu gibi sistemler sayesinde hızla gelişiyor.

E okul öğrenci girişi ile düzenli olarak eğitim süreci hakkında bilgi sahibi olmak mümkün. Kullandığımız sistem dünya devletleri tarafından da ilgiyle takip edilen bir sistem haline gelmiş durumda. e-okul.meb.gov.tr adresi ile sistemi takip etmek mümkün.

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir