E-okul Meb ile bilgi yönetimi daha kolay hale geldi

E-okul Meb son yıllarda internette en çok ziyaret ettiğimiz sistemlerden birisi. Çünkü Meb okul yönetimlerini e-okul ile çok kolay hale getirdi. Türkiye de eğitim sisteminin büyük oranda yükünü artık e-okul meb sistemi alıyor.

E-okul Meb  ile internete bağlı olmanız şartıyla eğitimle ilgili kafanıza takılan bir çok soruyu giderebiliyorsunuz. Öğrenci notları sisteme güncel olarak yüklendiğinden günün her hangi bir saatinde mobil veya pc üzerinden detaylı bilgi almak mümkün. Özellikle dönem sonlarında karne notu öğrenmek sistem sayesinde çok basit.

E-okul Meb ile okullardan istatistiki anlamda bilgi almak çok kolay. Birkaç klavye tuşu ile okul içerisinde yönetime dair bilgiler alınabildiği gibi velilerde merak ettikleri bilgilerin bir kısmına erişebiliyorlar. E-okul Meb  sistemi ülkemiz eğitim sistemi adına büyük bir kazanç oldu. Sistemin arkası Fatih Projesi ile desteklendi. Ve her okul teknoloji ile donatıldı. Artık her okulda akıllı tahtalar var. Üstelik bu tahtalar internete bağlı olduğundan EBA ve Morpakampüs gibi  içerik portallarından faydalanmak çok kolay. Öğretmenler derste tahtaları hemen kullanıma açabiliyorlar.

Artık öğrencilerin sınav işlemleride e-okul meb üzerinden yapılabiliyor. Ortaokul son sınıf öğrencileri için düzenlenen teog sınavı sistem üzerinden başarılı bir şekilde yürütülüyor.

Teknolojinin nimetlerinden ülke olarak faydalanıyoruz. Üstelik bunu eğitim sistemimize hemen entegre ediyoruz. Genç nüfusu çok fazla olan bir ülkeyiz. Yarınlarda E-okul Meb gibi bir çok yazılım sahibi olacağımız aşikar. Çünkü artık okullarımızda kodlama dersleri verilmeye başlanacak. Her öğrenci zaman içerisnde kod yazma yeteneğini geliştirecek. Haliyle hayalleri doğrultusunda geliştirdikleri yazılımlar ile yarınlarda yer alacaklar.

 

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir