E okul Öğrenci Girişi 2018

2017 yılı eğitim öğretim döneminin sonlanmasından sonra öğrenci ve velilerin karne notlarına ulaşımın sağlanması açısından e okul sistemine giriş yapılamaması durumu gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile, teknik aksaklıklar nedeniyle geçici olarak durdurulan e okul uygulaması ilerili süreçlerde tekrar aktif edildi..

E okul Uygulamasında Yeni Bir Sistem Daha

Öğrencilerin tüm eğitim öğretim gereçleri hakkında bilgilendirilmelerin yapıldığı e-okul uygulamasına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yepyeni bir uygulama daha eklendi.

Veli Bilgilendirme Servisi adında aktif edilen yeni uygulama sayesinde, öğrenci velileri artık okula başvuru yapmadan öğrenci hakkında tüm bilgilere sistem üzerinden anında ulaşabilmektedir. 2017 2018 eğitim öğretim yılında da sistem yoğun olarak kullanılacak.

Veli Bilgilendirme Servisi Sayesinde Yapılabilecekler Nelerdir?

  • Veli Bilgilendirme Servisi sayesinde yapılabilecekler listesi şunlardır;
  • Öğrencinin devamsızlık bilgileri
  • İlgili eğitim kurumunda sunulan ders programı
  • Öğrencinin ders başarı oranı
  • Sınav tarihleri
  • Bakanlık ve eğitim kurumu tarafından yapılan duyurular
  • Merkezi sınav giriş bilgileri
  • Sınav tercih sonuçlarına ulaşım gibi birçok farklı konular hakkında veliler, Veli Bilgilendirme Servisinden kolayca faydalanabileceklerdir.

Yapılması Gerekenler Nelerdir?

E okul uygulaması üzerinden Veli Bilgilendirme Servisinden faydalanmak açısından yapılması gerekenler ise oldukça basittir. Yapılması gerekenler sırasıyla şunlardır;

Öğrencinin T.C ve okul nuramasının ilgli bölüme eksiksiz olarak yazılması

Hemen yan bölümde yer alan güvenlik numaralarını ”Resimdeki Rakamları” bölümüne yazılması ve ardından ”giriş” butonuna tıklanması yeterlidir.

Bu aşamadan itibaren veliler, Veli Bilgilendirme Servisi içeriğine giriş yaparak öğrenci hakkında almak istediği bilgilere hemen ulaşabilmektedir.

Veli Bilgilendirme Servisi Velilere Ne Gibi Avantajlar Sağlamaktadır?

Veli Bilgilendirme Servisi, velilere birçok yönden avantajlar sağlayan yeni bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde, artık veliler geçmiş dönemlerde olduğu gibi öğrenci hakkında bilgiler alabilmek açısından eğitim kurumuna gitmeye gerek duymamaktadır. Eğitim kurumu tarafından ciddi durumlar dışında veliler, artık sadece öğrencilerde olduğu gibi e-okul sistemine giriş yaparak burada yer alan Veli Bilgilendirme Servisine giriş yapması yeterli olmaktadır.

TEOG işlemleri yıl boyunca e okul sistemi üzerinden takip edilmektedir. Öğrenciler dönem sonlarında teog sonuçlarına sistem üzerinden hızlıca ulaşabilmekteler.

Veli Bilgilendirme Servisi sayesinde, veliler öğrencinin karne notuna da ulaşabilmektedir. Bilindiği üzere velilerin öğrenci hakkında sıklıkla maruz kalabildiği sorunlardan biri, öğrencinin karne notunda değişiklik yapmasıdır. Veli Bilgilendirme Servisi sayesinde bu olumsuz eylem de artık tarihe karışmaktadır.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir