E okul pc girişi ve gelişen teknoloji çağı

eokul-teog.com – Okullar açıldı. Yıl 2015 . Teknolji ilerledi. Bilişim çağında İnternet teknolojileri gün geçtikçe gelişiyor. Ülkemizde bununla alakalı altyapı sistemleri fiber optik kablolara dönüştürülerek, ülkenin her noktasına taşındı. Buda her haneye interneti getirdi. 4G hızında internetin sağlanmış olması da, internet hızını daha arttıracak. Mobil teknolojilerin de gelişmiş olması, interneti iyice hayatımıza soktu.

E-okul pc giriş ile e-okul.meb.gov.tr  sitesine ulabilirsiniz. Sosyal medya kanalları, forumlar, bloglar ve alışveriş siteleri internetin hayatımızdaki büyük bir yerini kaplıyor. Devletimizde bu konuda adımlar attı ve her hizmetini internet üzerinden gerçekleştirmeye çalışarak, vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlıyor. E-devlet hizmetleri, ticari kayıtların online olarak yapılabilmesi, hukuki davaların takibinin online olarak düzenlenmesi ve eğitim alanında gerçekleştirilen e-okul projesi… Hepsi vatandaşların hayatlarını kolaylaştıran bir hizmet kalemi olarak ortaya çıkıyor.

Orta okulların teog sınav işlemleride e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Peki e-okul için neler söylenilebilir?

Eskiler bilirler, kayıt dönemlerinde mecburen okul okul gezmek gerekirdi.. Sıra beklemek ve kayıt için birçok teferruatı gerçekleştirmek lazımdı. Buda zaman alan ve sıkıcı bir durumdu. Ancak yeni nesil bunları pek yaşamadı. Anneleri ve babaları kayıt sıkıntılarının ne kadar zor olduğunu bilir. E-okul giriş sistemi bu kapsamda güzel bir uygulama oldu. Kayıtların online olarak yapılması, ailelere de kolaylık sağladı. Okul transferleri de e-okul üzerinden gerçekleşebiliyor. Aynı zamanda notların ve devamsızlıkları takibi de sistem sayesinde mümkün olabiliyor.

E-okul pc giriş ile daha da geliştirilerek, aileler ve öğrenciler açısından daha da verimli bir hale getirilecek. E-okul veli bilgilendirme sistemi VBS ile veliler hemen sisteme ulaşabildi. Böylece eğitim sistemimiz, günümüz teknolojilerine uyum sağlayan modern bir sistem haline gelecek.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir