E-okul sistemi teknoloji ile birleşti, e okul mobil (MEB)

E-okul pc giriş ile e-okul.meb.gov.tr  sitesine ulabilirsiniz. Eğitimin teknoloji ile bütünleştiği bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji ile dünya küçüldü. Eğitim sistemleri hızla gelişti. Online uygulamalar ile yenü eğitim alanları oluştu.

Bilişim çağında İnternet teknolojileri gün geçtikçe gelişiyor. Ülkemizde bununla alakalı altyapı sistemleri fiber optik kablolara dönüştürülerek, ülkenin her noktasına taşındı. Buda her haneye interneti getirdi. 4G hızında internetin sağlanmış olması da, internet hızını daha arttıracak. Mobil teknolojilerin de gelişmiş olması, interneti iyice hayatımıza soktu.

E-okul sistemi adı üstünde okul olma yolunda hızla ilerliyor. Şimdilik okul bilgileri ,not ve okula dair resmi işlerin halledildiği sistemde zaman içerisinde eğitim uygulamalarıda başlayabilir.

E-okul pc giriş ile e-okul.meb.gov.tr  sitesine ulabilirsiniz. Sosyal medya kanalları, forumlar, bloglar ve alışveriş siteleri internetin hayatımızdaki büyük bir yerini kaplıyor. Devletimizde bu konuda adımlar attı ve her hizmetini internet üzerinden gerçekleştirmeye çalışarak, vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlıyor. E-devlet hizmetleri, ticari kayıtların online olarak yapılabilmesi, hukuki davaların takibinin online olarak düzenlenmesi ve eğitim alanında gerçekleştirilen e-okul projesi… Hepsi vatandaşların hayatlarını kolaylaştıran bir hizmet kalemi olarak ortaya çıkıyor.

Orta okulların teog sınav işlemleride e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Peki e-okul için neler söylenilebilir?

Eskiler bilirler, kayıt dönemlerinde mecburen okul okul gezmek gerekirdi.. Sıra beklemek ve kayıt için birçok teferruatı gerçekleştirmek lazımdı. Buda zaman alan ve sıkıcı bir durumdu. Ancak yeni nesil bunları pek yaşamadı. Anneleri ve babaları kayıt sıkıntılarının ne kadar zor olduğunu bilir. E-okul giriş sistemi bu kapsamda güzel bir uygulama oldu. Kayıtların online olarak yapılması, ailelere de kolaylık sağladı. Okul transferleri de e-okul üzerinden gerçekleşebiliyor. Aynı zamanda notların ve devamsızlıkları takibi de sistem sayesinde mümkün olabiliyor.

E-okul pc giriş ile daha da geliştirilerek, aileler ve öğrenciler açısından daha da verimli bir hale getirilecek. E-okul veli bilgilendirme sistemi VBS ile veliler hemen sisteme ulaşabildi. Böylece eğitim sistemimiz, günümüz teknolojilerine uyum sağlayan modern bir sistem haline gelecek.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir