E okul üzerine siteler hızla çoğalıyor

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

E-okul üzerine bir blog site açsanız başarılı olmanız mümkün. Çünkü e-okul sistemi son yıldır Türkiye’de en çok kullanılan sitelerimizden. Sistem Türkiye eğitim sisteminin yükünü bir hayli alıyor.

E-okul çok kullanılıyor. E-okul çok aranan sistemlerden birisi olduğu için bir çok sitenin bu alanda kurulduğunu görmek mümkün. Haber siteleri ve bloglar günlük e-okul üzerine yeni metinler üretiyorlar. Amaç kullanıcı ile sistem arasında köprü kurmak. Ziyaretçiyi düzenli olarak sistem ile ilgili bilgilendirmek. E-okul okul dönemlerinde çok yaygın olduğu gibi yazında aktif olarak kullanılıyor. Mesela kullanıcılar yoğun olarak teog sonuçları ile ilgili aramalar yapıyorlar. Teog yerleştirmeleri e-okul sistemi üzerinden yapılıyor. Sisteme  e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden erişim sağlanıyor.

Ülkemizde mobil kullanım her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Ve artık veliler ve öğrenciler her zaman e-okul sistemini kullanma fırsatı buluyor. Veliler e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenci notlarına, karne notlarına ulaşabiliyorlar. Mobil kullanım ilerleyen yıllarda daha da artacak.

Artık bir çok popüler haber sitesi bir yandan e-okul üzerine bloglar açarak gelişen sürece dahil olmak istiyorlar. Bir blog yazarı e-okul üzerine, teog ve meb üzerine düzenli yazılar yazdığı zaman blog hızlıca değer kazanabilir. Çünkü blog yazarı güncel metinler ürettiğinden arama motorları tarafından çok sevilecektir.

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir