E-okul veli bilgilendirme öğrencilerin merakını gideriyor

E-okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin merakını gidermede birebir. Artık öğrenciler notlar için öğretmenlerin peşinde koşmuyor. Sisteme mobil veya pc girişi yapıyorlar ve notlarını hemen öğreniyorlar. Karne gününe az kaldı. Karneler 22 ocak tarihinde alınıyor.

Milyonlarca öğrenci yarıyıl tatiline girecek. Bir dönemin yorgunluğunu 15 tatil ile atacaklar. Tatil 15 gün. E-okul da yoğun trafik var. Notlar hızla giriliyor. E-okul mobil girişleri gün geçtikçe çoğalıyor. Ve akıllı telefonlar geliştikçe ve internet bağlantısı ucuzladıkça sistem girişleri artacak gibi. Çünkü internetin ucuzlaması demek her evde ve her elde internet olması demek.

E-okul mobil girişlerinin ve pc girişlerinin bu kadar çoğalmasının sebeplerinden biriside hızla gelişen teknoloji. Artık her elde akıllı mobil telefonlar var. Mobil telefonlar hayatımızın her alanında. Günlük yaşantımızın bir parçası oldu. Bir de çok fazla genç nüfusumuzun olması mobil kullanımı bir hayli artırmış durumda.

E-okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin ve velilerin sürekli okulda olmasını sağladı. Günün her hangi bir saatinde karne notlarını ve yazılı notlarınızı öğrenmeniz mümkün. Devamsızlık bilgileri öğretmenler tarafından günü gününe işlendiği için her gün devamsızlıklara bakmak mümkün oluyor.

E-okul pc girişi ile sisteme kemen kesin giriş yapabiliyorsunuz. Daha önceleri sistemde sıkıntılarvardı. E-okul sistemi yoğunluğa dayanamayıp göçüyordu ama artık yeni yatırımlarla sistem güçlendi. E-okul sistemine artık son karne gününe kadar giriş yapmanız mümkün.

Öğrencilere zaman içerisinde kodlama dersleri verilmesi bekleniyor. Yani öğrenciler sistemi kullandığı kadar artık sistemin arka tarafında yönetim panelinde olacaklar. Ve geliştirdikleri yeni yazılımlar ile e-okul gibi sistemlerin gelişmesini sağlayacaklar. Ve Türkiye’nin eğitim sistemi hızla gelişecek.

Teog sınavları 8. Sınıflar için çok önemli hale geldi. Artık öğrenciler notlar ile ortalamayı yükseltip daha güzel bir lise için yarışıyorlar. Teog sınav sonuçları güzel bir lisede okumak için önemli.

 

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir