E okul veli bilgilendirme sistemi, 15 Tatil Ne Zaman giriş 2016 2017

E-okul veli bilgilendirme sistemi, yıl içindeki en yoğun günlerini yaşıyor. öğrencilerin başarısı her veli için en güzel hediye. Veliler okul döneminde en çok çocuklarının başarısı ile gurur duyarlar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bundan on sene kadar önce kurduğu e-okul sistemi veliler için çok faydalı olmuştur.

E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrenci notları takip edilmektedir. Öğrenci devasızlıkları okula gitmeye gerek duyulmadan bakılabilmektedir. Teknolojinin nimetlerini kullanmaya başlayan veliler akıllı telefonlar ve pc ler yardımı ile uzaktan eğitimin gidişatını takip etmektedir. E-okul sistemi gün geçtikçe yenilenen alt yapısı ile güçlenmektedir. Türkiye deki eğitim sistemi açısından büyük kolaylıklar sağlanmıştır.

Mobil kullanımların hızla çoğaldığı günümüzde internet erişimi çok ucuzlamıştır. Haliyle internet üzerindeki mobil kullanımlar artmıştır. Veliler mobil kullanım ile veli bilgilendirme sistemine her zaman ulaşabilmekte ve gerekli tedbirleri almaktadırlar. Kısa mesaj gibi gelişmelerinde devreye sokulması ile devasa bir sistem haline gelen e-okul dünya devletleri tarafından ilgiyle izlenmektedir.

Kodlama derslerinin yakın bir zamanda ilkokulda okutulması düşünülmektedir. Haliyle zaman içerisinde yeni yazılımcılar çıkacaktır. E-okul sistemi bu genç yazılımcılar sayesinde daha da gelişecek güçlü bir sistem olmaya devam edecektir.

E-okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler günün her saatinde çocuklarını takip etmekte ve gelişmelerden haberdar olmaktadırlar. E-okul pc girişleri internet kullanımı çok fazla olan ülkemizde hızla çoğalmaktadır. Teog sınavı son yıllarda eokul üzerinden işlem görmektedir. Veliler teog sonucuna göre öğrencilerin lise tercihleri hakkında fikir sahip olmaktadır. Teog sonuçları sistem üzerinden açıklandığı için eokul girişi daha fazla olmaktadır. Yaz aylarında yavaş olan e-okul sistemi okulların başlaması ile birlikte yoğun günler geçirmektedir.

Evden internet kullanımı arttıkça sanal ortamdaki eğitim sistemleri hızla artacak. Veli bilgilendirme sistemi gibi projeler farklı kurumlarında kullandığı yazılımlar haline gelecek. Gün geçtikçe eğitimin teknoloji ile arkadaşlığı artacak.

İnternet üzerinde çok kullanılan eğitim sistemleri ulusal bazdaki haber sitelerininde dikkatini çekmektedir. Sisteme girişleri kolaylaştırmak için hazırlanan metinler ile e-okulun kullanımı daha da kolaylaşmaktadır. Veliler arama motolarını kullanarak kısa sürede dakikalar içerinde sisteme erişerek istedikleri bilgilere ulaşmaktadırlar.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir