e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş

E-okul veli bilgilendirme sistemi , en yoğun günlerini yaşıyor. Yaz aylarında gayet sakin olan sistemde okulların açılması ile birlikte yoğunluk başlıyor. E-okul sistemi eğitim adına ülkemizin en büyük kazançlarından birisi oldu.

e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş  ile öğrenci takibi uzaktan mümkün hale geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet üzerinde başlattığı proje ile uzaktan okul bilgilerine ulaşmak mümkün oldu. Not sorgulama işlemleri, devamsızlık bilgileri , ders notları erişimi daha kolay hale geldi.

e-okul veli bilgilendirme sistemi , öğrenciler için bir nimet. Veliler bu sayede okula gitmeden çocuklarını takip edebiliyorlar. Okul öğretmenleri sisteme bilgileri giriyorlar ve uzaktan erişim başlıyor. Not bilgilerinin girilmesi sistemde hareketlilik artıyor. Son gelişmeler ile sisteme mobil olarak da erişmek mümkün hale geldi.

Okul aile iş birliği elbet önemli. Her veli arada bir okula gidip çocuğun okul bilgilerini öğrenmeli. Dersleri hakkında bilgi almalı. Çocuklar anne babalarını okulda görünce çok mutlu olacaktır. Veliler ile okulun arası iyi olursa bu eğitim başarısna yansıyacaktır. Her veli elbet çocuğunun başarılı olmasını ister.

e-okul veli bilgilendirme sistemi VBS girişi ile Türkiye eğitimde başarıyı hızla yakalıyor. Birkaç yıl içinde yeni eklenecek modüller ile sistem daha aktif ve daha verimli hale gelebilir. Mesela teog sınavı işlemleri rahatlıkla sistem üzerinden takip edilebiliyor. Tüm Türkiye de öğrenciler aynı anda sınav yapabiliyorlar. Aynı kazanımlardan sorumlu olabiliyorlar. Ve aynı testler ile sınava girdikleri için başarı seviyesi hızla yükseliyor. Teog sonuçlarını ise sistem den öğrenmek mümkün.

e-okul veli bilgilendirme sistemi kullanımı gün gün artıyor. Türkiye de internet erişim ücretleri gün geçtikçe düşüyor. Haliyle her evde bilgisayar görmek mümkün hale geldi. Evde pc varsa sisteme erişmek an meselesi. Birkaç klavye tuşu ile anında sistemdesiniz.

Teknolojiye ayak uydurmak ise ayrı bir güzellik. İnsanlık adına gelişmeleri takip etmeli ve hayatımıza uyarlamalyız. Bu çocuklarımızın geleceği içinde önemli. Velilerin desteği ile öğrenciler daha kolay başarıya ulaşabilmekte ve üretime dahil olabilmekte.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir