E-okul veli bilgilendirme sistemi, taktir teşekkür karne notu öğren 2016

E-okul  ile okul yönetimi online olarak yapılıyor. Sistemin birkaç modülünün açılması ise e-okul veli bilgilendirme sistemini VBS oluşturuyor. Bu sayede veliler okula gitmeden öğrenciyi takip etme fırsatı buluyor. Günümüz teknolojisinde başarıya ulaşmış dünyaca örnek sistemlerden.

Öğrenciler ve Veliler notları merak ettikleri zaman sisteme giriş yaparak hemen bilgileri görebiliyorlar. Dönem sonu yaklaşıyor. Karne notu e-okul üzerine işlendiğinden her zaman notları görmek mümkün. Teknoloji ile eğitimi bu sistemde birbirini destekliyor. Ve gelişmelerin arkası gelecek gibi görünüyor. Çünkü artık okullarda kodlama dersleri yer alacak. Haliyle yazılım bilgisi ile yarınlara bakan bir nesil yetişecek.

E-okul veli bilgilendirme sistemi VBS ile günün her saatinde devamsızlıkları ve karne notlarına göz atmak mümkün. Başarılı öğrenciler sistemi zaman zaman kontrol ederek derslerinde daha aktif oluyorlar. Çünkü notların hep si bir arada. Ortalamayı, karneye düşecek notu görmek ve bir sonraki yazılıya daha iyi çalışmak mümkün.

Teog sınavı geldi. Ortaokul son sınıf öğrencileri sınav için hazır durumda. Ve sınav sonrası notlar yine e-okul sisteminde açıklanacak. Haziran ayında öğrenciler e-okul veli bilgilendirme sistemine VBS giriş yaparak teog sonuçlarını görebilecekler. Gereken tek şey mobil veya pc ile internete bağlanmak. İnternet bağlantıları artık her yerde. Sokakta yürüdüğünüz zaman bile onlarca bağlantıyla karşılaşmanız mümkün. Her eve, her telefona internet gelmiş durumda. Bu da e-okul veli bilgilendirme sistemini direk etkiliyor. Bu sayede sistemi kullanmak yaygınlaşıyor.

E Okul sistemi üzerinden hangi bilgilere ulaşmanız mümkündür?

– Devamsızlık durumu
– Sınav sonuçları
– Şube başarı ortalaması
– Karne notları
– Sınav tarihleri
– Aldığı belgeler
– Yıl sonu notları
– Haftalık ders programı
– Sınıf bilgileri
– Nakil durumu

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir