E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve Avantajları

E-okul veli bilgilendirme sistemi yalnızca ilkokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmamıştır. Anaokulundan itibaren 8 yıllık eğitim boyunca öğrencilerin almış oldukları notların tamamı e-okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde kendine yer bulmaktadır. Yani veliler eğer isterlerse çocuklarının daha önceki dönemlerdeki dersleri ile alakalı da bilgi sahibi olabiliyorlar. Böylece çocukların hangi derslerinin ne zamandan beri kötü gittiği ya da not ortalamalarının genel durumu gibi bilgilere kolaylıkla erişilmiş oluyor. İnternetin bulunduğu her yerden veli bilgilendirme sistemine giriş yapılabilmektedir. İlgili siteye girildikten sonra velilerden 3 tane şeyi tam olarak doldurması istenir. Bunların ilki üst kısımda yer alan güvenlik numarasının doğru olarak girilmesi gerekiyor. Ardından ise sıra öğrencinin TC kimlik numarasının girilmesine geliyor.

Son aşamada ise sıra öğrencinin numarasının girilmesine gelecektir. E-okul veli bilgilendirme sistemine bu 3 bilginin doğru olarak girilmesinin ardından ise sisteme giriş yapılacaktır. Sayfanın sol kısmında öğrenci ile alakalı bilgiler yer almakta. Bunlardan istenilenlerin üzerine tıklandığı zaman veliler en güncel bilgilere kolaylıkla erişebilirler. Buradaki bilgiler, öğrencilerin öğretmenleri tarafından belirli aralıklar ile sürekli olarak güncelleniyor. Yani veliler sisteme her giriş yaptıkları zaman en güncel bilgilere kolayca erişme imkanına sahipler. Buradaki bilgilerin düzenli olarak takip edilmesi demek, öğrencilerin her zaman veliler tarafından takip edilmesi imkanını beraberinde getiriyor. Ve böylece artık öğrencilerin notları geçmiş dönemlerde olduğundan da yükselme imkanına sahip olurken veliler de çocuklarını takip edebiliyorlar.

Geçmiş dönemlerde insanlar kendi çocukları ile alakalı konularda bilgi almak istedikleri zaman bunun için çocuklarının bulunduğu okula gitmek zorundaydılar. Lakin her seferinde okula gitmek birçok veli için ciddi anlamda zor olabiliyordu. Geç kalındığı zaman ise öğrencinin tekrardan bu durumu düzeltmesi ciddi anlamda zor bir hale gelebiliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı da bu konuda onlara söylenen şikayetleri sonlandırmak adına e-okul veli bilgilendirme sistemini hazırlamış oldu. İlk başlarda çok fazla kişi tarafından kullanılmasa da gerek eğitimcilerin tanıtımları gerekse daha öncesinde sistemi kullanan velilerin hakkında olumlu geri dönüşler yapmaları ile birlikte şimdilerde velilerin büyük bir kısmı öğrenciler ile alakalı not bilgilerini mümkün olan en hızlı şekilde almak adına bu sistemi kullanıyorlar.

İnternetin günümüzde kullanımının artmaya başlaması ile birlikte artık geçmiş dönemlerin aksine birçok farklı işlem sistem üzerinden kolaylıkla yapılabilmekte. Şimdilerde de e-okul veli bilgilendirme sistemi ile birlikte de artık veliler daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir şekilde çocuklarının notları ile alakalı çok hızlı bir şekilde bilgi sahibi oluyorlar. Sistemin en büyük avantajlarının başında ise velilerin kendi çocuklarının eğitimleri ile alakalı her şeye çok daha kısa sürede ulaşması gelmektedir. Böylece eğer ki müdahale edilmesi ya da iyileştirilmesi gereken bir konu bulunuyorsa, hiç zaman yitirilmeden istenilen müdahalede bulunulabilmektedir. Özellikle de iş yaşamı ya da evde çok fazla vakit geçirilmesinden dolayı sürekli bir şekilde okula gitmeye vakti bulunmayan anne babalar istedikleri her an e-okul sistemine kolaylıkla giriş yapabiliyorlar.

Devamsızlık ya da ders notları ile alakalı herhangi bir sorunun meydana gelmesi sonrasında ise öğrenci ile ve o derslerin öğretmenleri ile yapılacak görüşmeler sonrasında da artık sorunların çözümü daha öncesinde tahmin edilmediği kadar kolay bir hale gelmiş olacak. Üstelik e-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmak düşünülenden de kolay. İnsanlar bu sisteme yalnızca bilgisayarlar üzerinden giriş yapmak zorunda değiller. İsterlerse mobil uygulamayı kullanarak diledikleri her yerden öğrencilerin ders notlarına ve devamsızlık durumlarına bakabilirler.

eokul-teog.com

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir