E-okul veli bilgilendirme sistemi ile Veliler her zaman okulda

Eğitim teknoloji çağını yaşıyor. E-okul Veli bilgilendirme sistemi ile aileler günün her saatinde okul ile irtibat halindeler. Çünkü pc girişi ve mobil girişler ile öğrencinin notlarını anında öğrenmek mümkün.

Okul eğitimi öğrencinin ilk okula gittiği 1. Sınıftan itibaren başlıyor ve üniversiteden mezun oluncaya kadar devam ediyor. Bu uzun yolculukta aileler her zaman çocukların yanında eğitime dahil oluyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı geliştirdiği E-okul sistemi ile ailelere büyük kolaylıklar sağladı. Artık bir öğrenci velisi çocuğun okul numarası ve kimlik bilgileri ile sisteme erişerek notlar ve devamsızlıklar hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bazı sınav işlemlerini de eokul sistemi üzerinden yapmaya başladı. Teog sınavı işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirilip sonuçları açıklanıyor.

Kurulalı on sene olmamasına rağmen e-okul ve veli bilgilendirme sistemi çok büyük mesafeler aldı. Daha önce sisteme erişmekte kesintiler yaşansa da artık kesin girişler yapılıyor ve işlemler sonuca erdiriliyor. E-okul sistemi Türk eğitim sistemi adına tarihi bir kazanç. Tüm Türkiye’deki okulların resmi işlemleri sistem üzerinden halledilebiliyor. Birkaç klavye dokunuşu ile okulların öğrenci durumları veli durumları , karne notları anında görülebiliyor.

E-okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrenci her zaman eğitimin içinde. Evde dahi mobil girişler ile yazılıdan aldığı notları takip edebiliyor. Uzaktan eğitimin merkezi olma yolunda hızla ilerleyen e-okul sistemi zaman içinde online sınavlara da imkan tanıyabilir. Eba gibi devasa yazılımlar ile ortak çalışan sistem ile eğitim zaman içinde daha aktif bir hal alacak gibi.

Fatih projesi ile neredeyse her okula akıllı tahtalar ve internet erişimi sunulmuş durumda. Öğrenciler tabletler ile eğitim almaya başladılar. Zaman içinde bu tabletlerin yazılımını merak eden gençler yetişecek ve genç yazılımcılar hızla çoğalacak. Kodlama dersleri yakın zamanda ilköğretim müfredatına girebilir. O zaman e-okul sisteminin ve yazılımın değeri daha iyi anlaşılacak. Çünkü faydaları birebir görülmeye başlayacak.

Veliler e-okul sisteminden memnun. Çünkü her veli çocuğunun iyi bir eğitim almasını istiyor. Ve okul sürecini takip etmek istyor. Tam işte bu sıra e-okul devreye giriyor. Mobil uyumlu eokul girişi ile sisteme erişiliyor ve okul bilgileri alınıyor.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir