Eba e kurs 2017 2018 , eba kurs kayıt, eba giriş

e kurs eba  , eba kurs öğrenci girişi, açıklaması ise eğitim bilişim ağı. Süper bir eğitim yönetim sistemi. Eğitimcilerin kendilerini ifade edebileceği güzel bir bilgi sitesi.  EBA, geçtikçe gelişiyor ve eklenen içeriklerle devasa bir portal haline geliyor. Neler yok ki EBA’da.

E-DERGİ ,  bölümünde ülkemizde yayınlanan dergiler var. Sisteme yüklenen dergiler EBA kullanıcıları tarafından günün her saatinde indirilip kullanılabiliyor. Eba’da ki eğitim kategorileri bilim,genel,kurumsal , okul dergileri,çocuk ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü dergileri olarak sunuluyor. Okulunuzda yayınladığınız bir dergiyi eba ya yükleyip tanıtılmasını sağlayabilirsiniz. Sisteme www.eba.gov.tr ile giriş yapmak mümkün. eba kurs öğrenci girişi.

Bilgi sitesi eba ile eğitim süreci daha kolay ve  anlaşılır hale geliyor. Görsel içerikler eğitime anlam katıyor.

EBA DERS bölümünde sınıf sınıf ders anlatımları ve etkinlikler bulunuyor. Öğrenci veya öğretmen giriş ile sisteme dahil olarak içeriklerden faydalanabiliyorsunuz. Tüm dersler için dosyalar mevcut. Ayrıca ders etkinilklerinin çıktılarını alarak çocukları ödevlendirmekte mümkün.

E-KİTAP, eba sisteminin bu bölümünde çok zengin bir kitap içeriği var. Alfabenin tüm harfleri ile sıralanmış derslerde, tüm okulların kitaplarını bulmak mümkün. E-kitaplar anında indirilerek kullanıma sunuluyor. EBA  önümüzdeki yıllarda daha da gelişerek e-kitap sektörünün en önemli aktörlerinden olacak gibi. Artık tablet veya akıllı telefonlarla e-kitap okuma mümkün. Anında EBA ya giriş taparak kitap indirebilir derslerinizde kullanabilir veya dilediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

EBA VİDEO bölümünde tüm derslerle ilgili video bulmak mümkün. Dersinizle ilgili bir video anında karşınıza çıkabilir. Üretilen video lar paylaşım amaçlı sisteme yüklendiği için tüm kullanıcılar eba videolarına ulaşabiliyorlar.

EBA SES bölümünde neler var neler. Çocuk şarkıları, sesli masallar, özlü sözler, sesli ders dosyaları, atasözleri ve daha bir çok kategoride ses dosyası. EBA sistemini inceledikçe ne kadar güzel bir sistem olduğunu hemen görüyorsunuz. Hemen eba girişi yaparak şöyle bir göz atmanızda fayda var. EBA ses dosyalarını derslerinizde kullanacağınız gibi evinizde veya bir dağ başında bile dinlemeniz, kullanmanız mümkün.

EBA GÖRSELLER bölümü zengin bir içerik ile karşımıza çıkıyor. Sistemdeki görsel dosyalar eğitim amaçlı öğrenci ve öğretmenler tarafından kullanılıyor. O kadar çok bölüm ve ilgili görsel var ki şaşırmamak elde değil. Eba görselleri ile eğitime dair bir çok proje gerçekleştirmek ve eğitim adına uygulamak mümkün. EBA eğitim açısından çok önemli bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

EBA DÖKÜMANLAR bölümünde ise karşımıza eğitimde kullanacağımız yüzlerce doküman bizi bekliyor. Her alanda etkinilkler, dosyalar bulmak mümkün. Yapmanız gereken bu bölümü gezerek kullanabileceğiniz bir etkinliği indirip düzenleyip kullanmak. Yüzlerce eğitim dosyası burada bizi bekliyor. Eba ya eba.gov.tr ile giriş yapabilirsiniz.

EBA YARIŞMA bölümünde ise yarışma düzenlemeniz veya yarışmaya katılmanız mümkün.

İÇERİK ÜRETİMİ bölümü ise EBA sisteminin can alıcı noktalarından birisi. EBA bu bölüm ile değer kazanıyor. EBA bu bölüm ile emin adımlarla yarınlara doğru gidiyor. Değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından üretilen içerikler sisteme eklenerek katkı sağlanıyor. Eba içerikleri yayınlandıktan sonra kullanılmak üzere karşımıza geliyor.

EBA DOSYA; bu bölümde öğretmen ve öğrencilerin sunum, döküman, görsel, ses, video, … gibi dosyalarını saklayabilecekleri ve birbirleri ile paylaşılabilecekleri bir uygulama. Buradaki dosyaları saklayabilir veya arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Haliyle dosya deposu oluşturmanız mümkün hale geliyor.

E-KURS, bu bölümde ise e-kurs işlemleri yönetiliyor. Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi ile kurs işlemlerini kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Sistem sayesinde tüm e-kurs işlemleri online olarak takip edilebiliyor. e-kurs.eba.gov.tr  adresinde bir çok amaç için giriş yapmak mümkün. İlgili olduğunuz bölüme giriş yaparak işleminizi gerçekleştiriyorsunuz.

e kurs eba – Eba ya eba.gov.tr  ile giriş yapabilirsiniz. Bu güzel sistem çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için güzel bir proje. Daha da gelişerek yoluna devam edecek inşallah..

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir