EBA girişi ile e-içerikler eğitim hizmetine sunuluyor 2017 2018

e kurs eba – İnternetin yaygın olarak kullanılması ile eğitimdeki e-içeriklerde bir o kadar çoğaldı. Kısa adı ile EBA zengin içerik üretimi le eğitimcilere, öğrencilere güzel imkanlar sunuyor.

EBA nedir? 

Eğitim bilişim ağının kısaltılmışı. Eğitim ile teknolojinin birlikte hareket edip hizmet sunması.

e kurs EBA,  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. Sistem sayesinde online olan herkes  eğitim içeriklerine ulaşmaktadır. Günümüzde eğitim dosyaları paylaşan bir çok site mevcut. Üstelik bu siteler  binlerce dosya barındırarak eğitimcilerin kullanımına sunuyorlar. İçerik üreten öğretmen dosyayı siteye yüklüyor. Ve bir anda yüzlerce kişiye ulaşıyor. EBA Öğrenci girişi veya Öğretmen girişi ile sistem erişmek mümkün. Dosyayı indiren kendi şartlarına göre uyarlayıp kullanıma sunuyor. EBA son yıllarda bu görevi üstlenmeye başladı. Aynı şekilde eğitimciler içeriklerini sisteme yüklüyorlar. Eğitimciler ve öğrenciler EBA’ ya giriş yaparak bilgileri dersleri için kullanıyorlar. Güzel ve başarılı bir uygulama. Bir birini tanımayan binlerce insanı aynı amaç doğrultusunda bir araya getiren süper bir sistem. E-okul sisteminin başarılı bir şekilde günümüze ulaşması bir çok sistem için örnek olacak gibi. EBA farklı etkinliklerle gelişerek yoluna devam edecek.

e kurs eba – Yakında okullarda kodlama dersleri başlayacak. EBA dan videoları izleyen öğrenciler yazılım üretebilecekler. Yalızım yarışmaları gibi farklı etkinliklerde düzenlenebilir sistem üzerinden.

Öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşları için tasarlanan EBA;

  • Farklı, zengin ve eğitici içerikler sunmak,
  • Bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlamak,
  • İçerikle ilgili ihtiyaçlarınıza cevap vermek,
  • Sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunmak,
  • Zengin ve gittikçe büyüyen arşiviyle derslere katkı sağlamak,
  • Bilgiyi öğrenirken aynı zamanda yeniden yapılandırabilmek ve bilgiden bilgi üretmek,
  • Farklı öğrenme stillerine (sözel, görsel, sayısal, sosyal, bireysel, işitsel öğrenme) sahip öğrencileri de kapsamak,
  • Bütün öğretmenleri ortak bir paydada buluşturarak eğitime el birliğiyle yön vermelerini sağlamak,
  • Teknolojiyi bir amaç olarak değil bir araç olarak kullanmak amacıyla tasarlanan sosyal bir eğitim platformudur.

 

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir