Erasmus+ Okullar Arası Ortaklık Projesinin toplantısı

Konya Meb – 9 Avrupa ülkesinin ortak olduğu ve 3 yıl boyunca devam edecek. Türkiye’den Karatay Kılıçarslan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortak olduğu Erasmus+ Okullar Arası Stratejik Ortaklık Projesinin açılış toplantısı, proje ortağı 9 ülkeden gelen temsilcilerin katılımıyla 25 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşti.

Almanya’nın koordinatörlüğünde Türkiye dâhil toplam 9 Avrupa ülkesinin ortak olduğu ve 3 yıl boyunca devam edecek proje kapsamında, bilişim teknolojilerinin ve yenilikçi uygulamaların sınıflarda verimli bir şekilde kullanılması hedeflemektedir. Dijital becerilerinin geliştirilmesi ile bilişim teknolojileri alanında öğretmenler ve öğrenciler arasında var olan uçurumun kapatılmasına katkı sağlamak da hedefler arasındadır.

Karatay Kılıçarslan IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin toplantı salonunda gerçekleşen projenin açılış toplantısında konuşma yapan okul müdürü Zeynettin DÜZENLİ, AB projeleri kapsamında Konya’yı ve Türkiye’yi tanıtmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek katılımcılara okul hakkında genel bilgiler verdi.

Daha sonra kürsüye Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY çıktı. Yurtdışından gelen misafirlere “hoşgeldiniz” diyerek sözlerine başlayan GÜRSOY, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak AB Projelerine büyük önem verdiklerini ifade ederek Konya’daki okul, öğrenci ve öğretmen sayılarıyla alakalı bilgileri de katılımcılarla paylaştı.

Türkiye’nin Ortadoğu’nun en güvenli ülkesi, Konya’nın da ülkemizin en güvenli şehri olduğunu belirten GÜRSOY, Konya’yı “huzurun başkenti” olarak tanımladı. Yurtdışından gelen misafirleri bundan sonraki zamanlarda da ülkemizde ve Konya’da ağırlamak istediklerini ifade etti.

Proje ortağı ülkelerden gelen temsilcilerin ülkeleri ve okulları hakkında sunumlar gerçekleştirmelerinin ardından program sona erdi.

konya.meb.gov.tr

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir