Gelişen eğitim sistemi ve e okul pc giriş

Eokul-teog.com E-okul pc girişi ile sistemden öğrencilerin okul bilgilerini alabilirsiniz. Velilerin okul heyecanı çocuklarla beraber başladı. E-okul yönetim pc girişi ile öğrenci notları ve devamsızlıkları kontrol altında. Eğitim üzerine yapılan çalışmalar her geçen gün artarak devam ediyor. E-okul sistemi her gün gelişiyor.

Bu sene 1 milyon 200 bin öğrenci okul öncesi eğitime, 1 milyon 136 bin öğrencide ilkokula başladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılı 28 eylülde start aldı. Öğrenciler ve Veliler yeni eğitim yılından umutlu. Millî Eğitim Bakanlığının bütçesinin geçen yılki bütçenin 2002´ye göre 8 kat artarak 62 milyar liraya yükseltildi. Eğitim yatırımları hızla devam ediyor. E-okul sistemi her geçen gün daha güçlü hale geliyor.

Türkiye cep telefonu kullanımında İngiltere’ye ikiye katladı. Haliyle e-okul sistemini kullananlarda çoğaldı. E-okul pc girişi ile her zaman sistem üzerinden sorgulama yapmak mümkün. Önümüzdeki günlerde velilerin kullanımına yeni modüller açılacak gibi. Türkiye eğitim ile teknolojiyi birleştirerek eğitimde gelişmiş dünya standartlarını yakalamaya çalışıyor. Cep telefonu kullanımı çoğaldı. Her elde neredeyse bir akıllı telefon var. Üstelik yeni çıkan markalar için hızla eski markalar elden çıkarılıyor. Eğitime olumsuz yansımaları olduğu gibi faydalarıda var. Mobil e-okul ile gezerken dahi sınıf notlarını,ders bilgilerini, devamsızlıkları, başvuru sonuçlarını takip etmek mümkün.

E-okul pc girişi ve mobil girişi kullanımı önümüzdeki yıllarda hızla artacak. Çünkü ülkemiz teknolojiyi kullanmayı seviyor. Ve eğitime dair her zaman yeni gelişmeler oluyor.

E-OKUL SİSTEMİ NEDİR?

e-Okul yönetim sistemi , Milli Eğitim Bakanlığı Meb  tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmıştır. Bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okul kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci kapsayan bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından  sürekli  geliştirilmektedir.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir