Hayat boyu beceri eğitimi projesi kapanış toplantısı yapıldı

2014-2020 yıllarında yürütülen Erasmus+ Programı kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak sunulan ve 260 meslek dersi öğretmeninin 4 hafta süre ile yurtdışında öğretmenlik ve sektörel anlamda mesleki gelişimini hedefleyen “Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE)” Projesi 12 alanda 22 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklık kurularak uygulanmıştır.

Proje Kapsamında; Meslek dersi öğretmenlerinin; eğitmenlik becerisine yönelik AB standartlarındaki uygulamaları görerek mesleki becerilerin öğrencilere nasıl aktarılacağının gözlemlenmesini sağlamak, AB ülkelerindeki meslek okullarının idare, işleyiş, sektör işbirliği gibi konularda gözlem yapma imkânı sunmak, sektör deneyimi ile alanlarına yönelik gelişmeleri gözlemleyerek iş ortamında tecrübe edinmelerini sağlamak hedeflenmiştir.

Söz konusu projenin kapanış ve yaygınlaştırılmasına yönelik 21 Nisan 2016 tarihinde Ankara Green Park Otel’de, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri  GÜLAY’ın 22 İl Milli Eğitim Müdürü ve projeye katılan öğretmenlere hitabı ile kapanış ve yaygınlaştırma toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Ulusal Ajans, Almanya ve İtalya proje ortakları, 22 İl Milli Eğitim Müdürü ve projeye katılan öğretmenler katılmıştır.

Toplantıda ilimizi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mukadder GÜRSOY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa YILMAZ ve Avrupa Birliği Projeler Ekibinden Mustafa GÜVEN temsil etmişlerdir.

konya.meb.gov.tr

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir