Meb, e okul ile eğitimde teknolojiye hız verdi

Yol olmadan arabanın ehemmiyeti yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulları teknoloji ile donattı. E-okul sisteminin devamı  geldi. Her okula akıllı tahtalar kuruldu.

Öğrenciler tabletlerine kavuştu. Malzeme var şimdi sıra kodlamayı öğrenip sistemin arka planını inşa etmek. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrenciler ve veliler rahat etti. İstedikleri bir zamandan eokul sistemine mobil girişi yaparak hemen notlarına ulaşabiliyorlar. Artık her elde akıllı telefonlar var. Son sistem özellikleri ile akıllı telefonlar imdadımıza yetişiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (meb) gelişen teknolojiye ayak uydurup tüm sistemi baştan aşağıya yeniliyor.

Öğrenciler artık kodlama dersleri ile kendi yazılımlarını üretecekler ve yakın bir zamanda yatırım çeken iş fikirleri ortaya çıkacak.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir