Okullar Ne Zaman Kapanacak? 15 Tatil Ne Zaman Başlayacak?

Bir eğitim döneminin daha sonuna doğru yaklaşıyoruz. E-okul veli bilgilendirme sistemi yoğun günler yaşarken yazılılarda yavaş yavaş tamamlanıyor. Peki okullar ne zaman tatil olacak?

2015 – 2016 yılı yarıyıl tatili 22 ocakta başlıyor.Okullar açıldıktan sonra yoğun geçen eğitim maratonunun ardından tatili beklemeye başlarız. Her öğrencinin hakkıdır tatil. Eğitim yolculuğunda dinlenmeden olmaz. Ve aradan sonra yeniden açılır okullar.Okullar ne zaman tatil olacak? Herkes bu sorunun cevabını arıyor bu günlerde. Çünkü okullar biraz geç açıldı sene başında. Şimdi öğrenciler ve veliler bu durumu merak ediyor.

22 ocak cuma okul tatil… 15 tatil başlıyor..

8 şubat pazartesi okullar açılıyor. 2. dönem başlıyor..

17 haziranda yaz tatili başlıyor…

Okullar Yarı Yıl Tatiline Ne Zaman Giriyor? Bu sene öğrenciler 22 ocak tarihinde tatile giriyorlar. 15 tatil 25 ocak tarihinde başlayacak ve iki hafta sürecek.

Bu eğitim ve öğretim yılına ait çalışma takviminin, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ile Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda düzenlenmesinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Birinci kanaat dönemi, 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacak ve 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek. Yarı yıl tatili, 25 Ocak-5 Şubat 2016’da yapılacak. 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak

İkinci kanaat dönemi, 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek.
Okullar bir açılıp bir kapanırken öğrenciler yıl yıl büyüyorlar. Eğitim sürecinde okul dönemi önemli olduğu kadar tatil dönemleri de çok önemli. Veliler çocukların tatilde dinlenmeleri kadar karne notlarına da gereken desteği vererek onları okul sürecinde teşvik etmeliler.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir