TEOG başarısı nasıl artar?

Her sene olduğu gibi bu sene yani 2017 2018 eğitim öğretim yılında da öğrenciler TEOG sınavına girecekler. Bu sınava sadece 8.sınıf öğrencileri katılıyor. Ve sınav çok önemli.  Çünkü teog sonuçları güzel bir lisede okumanın kapılarını açıyor. Peki TEOG sınavında başarı nasıl artar?

Başarı nasıl artar?

Öncelikle yaz dönemindeyiz ve okulların açılmasına bir sürede daha var. Son sınıfa geçen öğrenciler şimdiden ya bu sınav neymiş diye ilgi duysalar çok güzel olur. Tamam ders çalışmasınlar tatilde ama sınav şimdiden ilgi alanlarına girmeli.

Ve öğrenciler kitap okumayı sevmeli. Roman, hikaye gibi eğlendirici yayınları takip etmek sınavlarda başarıyı bir hayli yükseltiyor. Çünkü öğrenciler sınavda soruları daha iyi anladıklarından soruların çözümü kolaylaşıyor.

Veliler sınav hakkında bilgi edinmeli . Ve çocuklarına bu yıl biraz daha hassas davranmalı. Çünkü TEOG yıl boyu devam eden bir süreç. Yol uzun yani…

Teog konuları henüz açıklanmadı. Konular Talim ve Terbiye Kurulunun sitesinden açıklanıyor. Sınavda sorular bu konulardan çıkıyor. Okullar açıldıktan sonra öğretmenler derslerinde konuları vermeye başlıyorlar. Öğrenci düzenli bir şekilde okula devam etmeli ve sınava okul döneminde iyi hazırlanmalı.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir