Teog kaç soru, TEOG dersleri 2017 2018

2017 2018 eğitim öğretim yılı yaklaşıyor. Öğrenciler bu sene de TEOG sınavına hazırlanacaklar.

Teog nedir?

Temel eğitimden orta öğretime geçme sınavının kısa adı TEOG. Öğrenciler bu sınavlardan sonra ortaöğretime yani liseye başlıyorlar. Teog sınavı meb tarafından her yıl düzenli olarak yapılıyor. Ortaokul son sınıf yani 8.sınıflar için önem arz eden bir sınav. Öğrenciler dönem başından itibaren bu sınava düzenli olarak hazırlanıyorlar.

Teog kaç soru?

Teog 120 sorudan oluşuyor. Ancak soruların hepsi bir sınavda sorulmuyor. 2 gün boyunca devam eden sınavda 6 oturum var. Yani öğrencilere her oturumda 20 soru soruluyor. Sınav aralarında öğrenciler dinlenme fırsatı buluyorlar. Her oturum arasında yarımşar saatlik aralar bulunuyor.

Teog dersleri

Teog sınavında öğrenciler 6 dersten sorumlu oluyorlar. Dönem başında açıklanan kazanımlardan soru çıkıyor. Öğrenciler öğretmenlerin anlattığı kazanımları dikkatle dinleyerek kasım ayında yapılacak olan sınava hazırlanıyorlar. Teog dersleri, Matematik , Türkçe, , Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Yabancı Dil,.

Teog Konuları

Konular her eğitim yılı başında Talim ve Terbiye Kurulu’nun web sitesinden yayınlanıyor. Öğretmenler teog konuları hakkında ön çalışma yaptıktan sonra derslerde kazanımları öğrencilere vermeye başlıyorlar. Öğrenciler bu süreçte dikkatli olmalı ve sınavlara düzenli olarak hazırlanmalı. Çünkü hayatımıza yön verecek bir sınav olduğundan teog konuları çok önemli.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir