Teog konuları, 8.sınıf 2.dönem kazanımları

Teog konuları ortaokul son sınıf öğrencilerinin teog sınavına hazırlandığı konular. Milli Eğitim Bakanlığı MEB, her eğitim dönemi başında bu konuları açıklayarak sınav konularını belirliyor. 2016 2017 teog konuları Talim ve Terbiye Kurulu sitesinden açıklanıyor.

TEOG sınavı yaklaşırken öğrenciler çalışma tempolarını yükselttiler. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) her eğitim döneminde olduğu gibi 1.dönem teog sınavı yapacak. Teog konuları ise Talim ve Terbiye Kurulu sitesinde.

Teog Konuları 2016 2017

Teog sınavında öğrencilere  120 soru yöneltiliyor. 6 dersten sorumlu olan öğrenciler dönem başından itibaren sınava hazırlanıyorlar. 1.teog sınavı kasım ayının son haftasında yapılıyor. 2016 yılı kasım ayı teog sınavı yapldı. Öğrenciler şimdi 2.teog sınavına hazırlanıyorlar. Teog konuları yine düzenli bir şekilde işleniyor.

Ortaokul son sınıf öğrencileri yani 8.sınıflar müfredat kapsamında sınava girecekler. Öğrenciler 6 dersten sorumlu olacaklar. Ve her dersten 20 soru çıkacak. Teog konuları 2017 öğrenciler için önemli olduğu kadar dikkat edilmesi gereken bir konu. Çünkü teog sınavının önemi öğrencilere dönem başından itibaren anlatılmalı.

Teog kazanımları 2017, Talim ve Terbiye Kurulu sitesinde yayınlanıyor. Eğer konulara bir göz atmak isterseniz siteyi ziyaret edebilir bilgi alabilirsiniz. Bilgi sitemizde her sene teog haberlerini düzenli olarak yayınlıyor ve teog ile ilgilenenlere ulaşmaya çalışıyoruz. TEOG ülkemizdeki başarılı uygulamalardan birisi. Teog sonuçları ise dönem kapanmadan e okul vbs üzerinden açıklanıyor. Teog sonuçları yaz döneminde puanı etkilediğinden önem arz ediyor.

Sınavdan sonra güzel sözler duymak için teog sınavına dönem başından itibaren iyi hazırlanmak gerekiyor. Ayrıca sınava girecekler teog sözleri ile bir birlerine destek olabilirler.

Teog konuları 2017 sitemizde. Merak eden eğitimciler ve öğrenciler eğitim sitemiz üzerinden teog konularına ulaşabilirler. Teog sonuçları ise OCAK ve HAZİRAN ayında açıklanıyor. Öğrenciler teog sürecini e okul vbs sistemi üzerinden takip ediyor.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir