Teog ne zaman, 2.dönem 2018

2. dönem teog ne zaman? Ders çalışırken sınav tarihlerini bilmek işimize gelir. Çünkü sınav öncesi sistemli bir şekilde çalışma fırsatı verir. MEB nisan ayın ortaokul son sınıflar için TEOG sınavı yapacak. Peki teog ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) her yıl düzenli olarak ortaokul sınıf yani 8’lere teog sınavı yapıyor. Temel Eğitimden Orta Öğretime geçiş sınavı adı verilen bu sınav  kasım ve nisan aylarında yapılıyor.

Teog ne zaman? Meb, bu sene yani 2016 2017 eğitim öğretim yılında nisan ayı teog sınavını 26 ve 27. Günlerde yapacak. Öğrenciler 26-27 nisan tarihlerinde sınavda olacak.

Teog Kaç Soru?

Sınavda 6 dersten 120 soru soruluyor. Meb dönem başında teog konularını açıklıyor ve öğrenciler sınava hazırlanmaya başlıyor. Süreç dönem boyunca sürdüğü gibi yazında devam ediyor. Çünkü yazın teog yerleştirmeleri başlıyor. Ve öğrenciler teog puanlarına göre liselere yerleşiyorlar. Teog puan hesaplama araçları ile sonuçları şimdiden kestirmek mümkün. Birçok eğitim sitesinde teog puan hesaplama aracı mevcut.

Veliler ise süreci e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden takip ediyor. Teog işlemleri e okul sistemi üzerinden yapıldığından sistem yoğunluğu günden güne artıyor. Türkiye’de milyonlarca öğrenci ve veli sistemi kullanıyor. Teog sonuçları e okul sistemi üzerinden duyuruluyor. Teog sonuçları haziran ayında açıklanıyor.

 

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir