Teog Puan Hesaplama Robotu

Her çocuğun hayalidir okuyup sevdiği mesleğin sahibi olmak. Bunu yapabilmek için de kaliteli okullarda okuyup yüksek puanlar almak temel şartlardan bir tanesidir. Gelecekte daha iyi puan almanın tek şartı yani ilkokul birden başlayıp 8. Sınıfa kadar iyi eğitim almak ve özel liseleri yüksek puanlarla tutturarak ayrı bir avantajdır öğrenciler için. Liseye geçmek içi öğrencilere Teog sınavı yapılmaktadır.

Bu sınav neredeyse öğrencinin okul hayatındaki kaderini belirlemektedir. Peki, Teog sınavına giren öğrenciler sınav sonuçları puanını nasıl hesaplayabilirler. Öğrencilere ayda sağlamak için bu konu hakkında kısaca bilgi verelim. Ama Öncelikle Teog sınavının ne olduğunu kısaca açıklayalım

Teog sınavı nedir?

Teog sınavı SBS sınavının kaldırılması ile birlikte Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavıdır. Yani Teog SBS sınavının yerini almış bulunmaktadır. SBS sınavından tek farkı ise öğrencilerin başarılarını sadece tek bir sınav sonucunda değerlendirilmemesi geniş bir zaman dilimine yayılarak sonuçların daha sağlıklı olacağına inanılmıştır. Teog sınavında öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük, Yabancı dil ve Din kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınav yapmaktadırlar.

İyi bir lise hayali kuran 8. Sınıf öğrencileri için en yeni okul uyumlu Teog puan hesaplama robotunu öğrencilerimiz için hazırladık.

Teog puan hesaplama robotu nedir?

Teog puan hesaplama robotu 2016 Merkezi ortak sınav değerlerine göre oluşturularak 0 doğru puan hesaplama yaparak Teog puan hesaplama aracıdır. 2016 Teog puan hesaplama robotuna öğrenciler sınavda kaç doğru ve kaç yanlış yaptığını derslerin karşılarına yazıp Teog puan hesapla i tıkladığı zaman anında Teog sınavı puan sonucunun yanıtını bulmuş olacaksınız.

Teog sınav hesaplama notunda çıkan değerler öğrencilerimizi tahmin ettiği sınav sonucu olacaktır neredeyse. Teog puan hesaplama robotun da standart sapma değerlerinin değişikliğe uğraması veya o yıla özgü değişkenliklerin rol üstlenmesinden dolayı gerçek puanlardan çok küçük bir fark oluşturmaktadır.

Fakat bu durum öğrenciler için bir problem değildir. Teog puan hesaplamak isteyen öğrenciler tog-puan.hesaplaması.net internet adresine girerek girdiği sınava girdiği derslerin 1.2. dönem netlerini yazarak Teog Puanlarını rahatlıkla hesaplayabilirler. Yalnız öğrencilerin sınav netlerini doğru yazmaları gerekmektedir.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir