Teog puan hesaplama

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Temel Eğitimden Orta Öğretime geçiş yani TEOG sınavı tahmini olarak geçen sefer ki sınav gibi 50 gün sonra açıklanması bekleniyor. Milyonlarca öğrencinin heyecanla girdiği teog sınavı toplam 2 oturumdan oluşmaktadır. Birinci oturumda, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları yer alırken ikinci oturumda ise Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil sınavları yer almaktadır. Her biri 40 dakika süren bu sınavlar 09.00 da başlamaktadır.

Teog puan hesaplama ise sınav sonuçlarından sonra arama motorlarında en fazla aranan kelimeler arasına girmiştir. Öğrencilerin ve velilerin heyecanla beklediği Teog sınav sonucunu aileler tahmini olarak hesaplamış ve teog puan hesaplama işlemini kısaca yapmışlardır.

Teog puan hesaplama işlemi çok kolay bir işlemdir. İlk olarak arama motorlarından teog puan hesaplama yazarak eriştiğimiz MEB uyumlu bir siteye giriş yapıyoruz ve Hesaplama şekli bölümüne Doğru sayılar ile hesapla seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra tek sınav oturumu ile hesapla seçeneğini seçiyoruz.

6, 7 ve 8. yılsonu puanlarımızı eksiksiz ve doğru bir şekilde kutucuğa yazıyoruz. Daha sonra Türkçe, matematik, Fen ve Teknoloji, Din kültürü ve ahlak bilgisi, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil kutucuklarına sırasıyla bu bölümlerden kaç doğru yaptığımızı yazıyoruz. Ve hesapla seçeneğine tıkladıktan sonra bize neredeyse 0 doğru cevabı vermektedir.

Teog puan hesaplama artık sizin için veya çocuğunuz için bir kâbus değil. Bundan 7-8 sene öncesine kadar puanları hesaplama sistemleri bile mevcut değilken şuan bu şekilde puan hesaplanıyor olması bize gelişmişliğin bir kanıtı olabilir.

 

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir