TEOG sınavına kimler katılır?

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) düzenli olarak her eğitim yılı içerisinde TEOG sınavı düzenlemektedir. Ortaokul son sınıf öğrencileri için yapılan bu sınav temel eğitimde orta öğretime geçiş sınavı olarak TEOG adını almıştır.

8.sınıf öğrencileri her sene 1.dönem için kasım ve 2.dönem için nisan aylarında sınava katılmaktadır. Öğrenciler müfredat kapsamında 6 dersten sorumlu tutulmaktadır. Öğrenciler bu sınava çok önem vermektedir. Çünkü lise hayatları ve gelecekleri bu sınava göre şekillenmektedir. TEOG sınavı başarılı geçen öğrenciler ortalama olarak yüksek puan almakta ve lise yerleştirmelerinde diledikleri okula gitme şansı yakalamaktadırlar.

Teog konuları okulların açılması ile birlikte Talim ve Terbiye Kurulu sitesinde yer almakta öğrenciler konu  ve kazanımlara buradan erişebilmekte. Konular işlenerek öğrenciler gün gün sınava hazırlanmakta ve yıl boyu sınav heyecanı devam etmekte. Çünkü yaz tatilinde de teog yerleştirmeleri yapılmakta.

Meb teog konuları ile öğrenciler yarınlarına imza atıyor. Çünkü ilgi ile takip dilen teog süreci güzel bir lisede eğitim görmenin kapılarını açıyor. Ayrıca teog sürecindeki çalışma alışkanlığı daha sonraki sınavlara da olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir