Teog sınavına nasıl çalışılır, 2017 2018 MEB

Her eğitim döneminde ortaokul son sınıf öğrencileri yani 8. Sınıflar teog adını verdiğimiz bir sınava giriyor. Yani temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı. Sınav iyi bir lisenin kapısını aralama fırsatı verdiğinden önemli. Bu sınava iyi çalışmalı. Peki teog kazanımlarına nasıl çalışmalı?

Teog sınavına nasıl çalışılır ?

Öncelikle okulda dersleri iyi dinlemelisiniz. Öğretmenleriniz bir düzen içerisinde kazanımları takip edecektir. Dikkatle dinleyerek kazanımları kavramalısınız.

Devamsızlık yapmayın. Okula bir gün dahi ara verdiğiniz zaman kazanımları kaçırırsınız.

Sınava kadar olan konulara şöyle bir göz atmanıza fayda var. En azından konu başlıklarını bir gözden geçirmelisiniz.

Merak edin. İlgi her zaman öğrenmeyi beraberinde getirir. Teog sınavını ve gelişen süreci merak edin. Kazanımlar kafanıza daha iyi yerleşecektir.

Çalışma ortamı hazırlayın. Evde mümkünse kendinize ait bir çalışma düzeniniz olsun.

Planlı çalışın. Plan yaparken eğlenceden ve gezmeden de geri kalmayın. Ama düzenli olarak teog konu tekrarı yapmalısınız. Güzel bir çalışma planı hazırlamak için öğretmeninizden destek alın.

İlk sınav önemli. Ortalamayı yüksek tutmak için ilk sınavdan yüksek puan almalısınız. Teog sınavı kasım ayı ve nisan ayı sonlarında yapılıyor.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir