Teog sonuçları ne zaman açıklanacak?

eokul-teog.com – Sınav sonrası heyecanlı bekleyiş başladı. Teog sonuçları ne zaman açıklanacak? Teog sınavı Karaman’da 69 okulda yapıldı. Ortaöğretime geçiş için 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapıldı. Öğrenciler ve velilere teog sonuçlarını beklemeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tüm yurt genelinde gerçekleştirilen Karaman’da 69 okulda, 328 sınav salonunda, yaklaşık 3 bin 648 öğrencinin girdiği birinci dönem ortak sınavları, ikinci oturumun sona ermesiyle tamamlandı.

Sınavlar hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, huzurlu bir sınav yapıldığını ifade etti. İki günde sınav yapılan okulları gezerek sınav uygulamasını yerinde inceleyen Sultanoğlu, “Öğrencilerle sınavla ilgili görüştüm. Öğretmenlerinin yaptığı yazılılarla, merkezi yazılıların zorluk derecelerinin hemen hemen aynı olduğunu belirtiler. Bu sınavlarla, öğrencilerimizin başarıları bir bütün olarak değerlendirilerek stressiz, rahat bir şekilde geleceğe daha iyi hazırlanma imkanı bulacaklar” diye konuştu.

İl Müdürü Sultanoğlu, iki gün boyunca sabahın erken saatlerinden itibaren, sınavların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yoğun çaba sarf eden okul idarecileri ile öğretmenlere ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederek öğrencilere de başarılar diledi.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir