Bahar günü hava bir hayli sıcak

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Bu gün hava bir hayli sıcak. Nisan ayı bahar yağmurları bu sene özletecek. Yaz erken geldi gibi. Son 40 yılın en az yağış alan yılı olduğu söyleniyor. Görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler.

Arıcılar sezona hızlı bir giriş yaptı bu sene. Koloniler hızla çoğalıyor. Arıcılık malzemeleri bu aralar çok yoğun olarak kullanılıyor. Arıcılar artık kışlıklardan çıkarak bal alacakları yerlere göç edecekler. Gezgin arıcılık ülkemizde çok yoğun olarak yapılıyor. Eğer yeni bir iş kurmak isterseniz arıcılığı tavsiye edebilirim. Çünkü dört tarafı denizlerle çevrili ülkemizde arıcılık süper bir iş. Doğayla iç içe yaşarken bir yandan da doğal balınızı üretmeniz mümkün. Ülkemiz balı çok değerli. Çünkü dünya da birkaç defa altın madalya almış ülkemizin doğal balı.

Her gün bir kaşık bal tüketmeliyiz. İnşallah arıcılarımız açısından güzel bir sezon olur.

 

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir