3 Aralık Dünya Engelliler Günü Karaman’da Kutlandı

eokul-teog.com – 3 Aralık Dünya Engelliler Günü tüm yurtta olduğu gibi Karaman’da  da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Hatuniye Medresesinde Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Karaman Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ben Engelli Olsaydım” konulu resim yarışması ödül töreni programı gerçekleştirildi.

Açış konuşması ile başlayan program, “Ben Engelli Olsaydım” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ile devam etti. Ödül töreninin ardından Özel Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve özel eğitim öğrencilerin yaptığı resimlerin sergilenmesiyle buradaki program sona erdi.

Hatuniye Medresesinde gerçekleştirilen programın ardından Karaman Belediyesi Tarihi Taş Bina Sergi Salonunda Karaman Özel Anadolu Sevgi Yumağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin engelsiz yürekleriyle yaptığı el işleri ve resimlerinden oluşan “Engelsiz Yansımalar” konulu sergi açılışı yapıldı.

Sergi açılışına Karaman Valisi Sayın Murat Koca, protokol üyeleri, öğretmeler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ile birlikte kesen Karaman Valisi Sayın Murat Koca sergiyi düzenleyen kurum yöneticilerinden sergi hakkında bilgiler aldı.

Engelli öğrencilerin yaptığı el emeği göz nuru eşyaların yer aldığı sergiyi gezen Karaman Valisi Sayın Murat Koca ve beraberindekiler engelli öğrenciler ile tek tek ilgilenirken öğrencilerin yapmış olduğu eserler protokol üyelerinden ve davetlilerden tam not aldı.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir