Bilginin ahlak ile bütünleşmesi ve insanlığa faydası

Bilgiyi teknikle birleştirip ahlak ile yoğurduktan sonra sunmalı insanlığa. Çünkü insan iyilik ile ihya olur ve iyilik ile huzura erer. Canlılara ve doğaya zarar veren bilginin bir faydasından bir şey beklemek yorar insanı.

Günümüzde artık teknoloji ile iç içeyiz. Acaba bu teknoloji ne kadar insanın fayda sağlamasını gözetiyor. İnsanların cüzdanlarını şişirmek için üretilen teknolojinin kime ne faydası olacak ki?

Genç nesil artık teknik kullanım ile iç içe büyüyor. Küçük bir çocuğa bilgisayar verin ve bir kenara çekilin. Rahatlıkla çekip çevirecektir. Ama ruh güzelliği ile donattığımız gençler yeni şeyler üretmek için gayret edecektir. Yakında kodlama dersleri müfredata giriyor. Artık öğrenciler kendi yazılımlarını üretecekler. Ve beş on sene sonra yatırım çeken yazılım şirketleri hızla çoğalacak. Ama bu gelişmelerin ahlak çerçevesin de gelişmesi insanlığa faydası açısından önemli.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir