İrlanda Hakkında İlginç Bilgiler

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dünyanın ilginç ülkelerinden biri olarak bilinen İrlanda hakkında ilginç bilgiler bulunmaktadır. Gelişmiş bir ekonomisi bulunan İslanda ülkesi, ayrıca sanayi bakımından da gelişmişlik gösteren Avrupa ülkeleri arasında bulunmaktadır.

İrlanda Hakkında Bilinmeyen İlginç Özellikler

Ülkenin Bugünkü Nüfus Oranı

  • İrlanda ülkesinin bilinmeyen ilginç özelliklerinden biri de bugün halen sahip olduğu 5 milyonluk nüfus oranı ile 1845-1852 tarihleri arasında yaşadığı Büyük Kıtlık dönemindeki nüfusa halen ulaşamamış olmasıdır. Büyük Kıtlık dönemlerinde toplam nüfusu 8 milyon civarında olan İrlanda ülkesi, bu dönemlerde nüfusunun büyük bir kısmını kaybetmiştir.

İlk Denizaltı Bu Ülkede İcat Edildi

  • İrlanda ülkesinin ilginç özelliklerinden biri de ilk deniz altının bu ülkede icat edilmiş olmasıdır. John Philip Holland tarafından 29 Şubat 1840 ila 12 Ağustos 1914 tarihleri arasında ilk deniz altı icat çalışmalarına başlanmış ve başarılı olarak sonuçlandırılmıştır.

Ülke Nüfusunun % 9’u Kızıl

  • İrlanda ülkesinin ilginç özelliklerinden biri de nüfusunun yaklaşık olarak % 9’luk oranı kızıl olmasıdır. Doğuştan kızıl olan nüfusa sahip olan İrlanda ülkesi bu ilginç özelliği sayesinde İskoçya ülkesinden sonra tanınan ilk ülkedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere İrlanda hakkında ilginç bilgiler oldukça fazladır.Dolaysıyla İrlanda ülkesine yolunuz düştüğünde yukarıdaki ilginç özelliklere rastlamanız kaçınılmaz olmaktadır.

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir