Göz altı morlukları nasıl geçer?

Kişisel blog sitemizde güzel bir sağlık bilgisi. Gözaltı morlukları genetik faktörlerin yanında çevresel faktörlerden dolayı da oluşabilir. Genetik olan gözaltı morluklarını tamamen geçirmek mümkün olmamakla birlikte, görüntüsünü hafifletmek mümkündür. Ancak çevresel faktörlerle oluşan gözaltı morlukları geçirilebilmektedir.

Göz altı morlukları nasıl geçer diyenlerin ilk olarak beslenmelerine dikkat etmeleri gerekir. Çünkü gözaltı morlukları, sadece dışarıdan takviye ile geçebilecek bir problem değildir. İçeriden de alınan gıdalarla tedaviyi desteklemek gerekir. Fazla yağlı yiyeceklerden mutlaka uzak durmak gerekir. Bunun yanında günde 2 litre su içmelisiniz. Su, gözaltlarınızda gözle görülür bir renk açılması sağlayacaktır. Tabi ki bunun yanında gözaltı morluklarını geçirmek için kullanılabilecek çeşitli ürünler mevcuttur.

Göz Altı Morluklarını Geçiren Doğal Besinler

Patates gözaltı morluklarında kullanılan en etkili besinlerdir. Orta boy bir patatesi yarım santimetre kalınlığında dilimleyiniz ve tercihen buzdolabında- buzlukta soğuması için beklediniz. Daha sonra temiz göz çevrenize patates dilimlerini yerleştiriniz. 20 dakika kadar beklettikten sonra göz çevrenize 1-2 dakika masaj yapın ve ılık su ile kalan nişastaları cildinizden arındırın. Patates içerdiği nişasta sayesinde cildi sıkılaştırır ve cilt rengini açar. Buzdolabında beklettiğiniz patates bunlara ek olarak göz çevrenizdeki ödemi ve şişliği alır. Gözaltlarınızdaki damarları sıkılaştırır- büzer.

Göz Altı Morluklarında Kullanılan Kozmetik Ürünler

Gözaltı morluğu için üretilmiş birçok markanın çeşitli ürünleri mevcuttur. Bu ürünlerde önemli olan pigment açıcı maddelerin olmasıdır. Etkilerini uzun süre kullanımda gösterirler.

Uzmanlar Tarafından Yapılan Tedaviler

Evde yapılabilecek bu yöntemlerin dışında bir de uzmanlar tarafından uygulanabilecek tedaviler vardır. Lazer ve kimyasal peeling yöntemi genel olarak gözaltında %60-70 renk açılması sağlar. Gözaltına yapılan dolgu tedavisi de deri ile damarların arasında tabaka oluşturarak mor görünümü azaltır.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir