Iphone 7 ve özellikleri

Telefonlar hayatın bir parçası artık. Hayatımızın olmassa olmazı olan telefonlar sayesinde tanıdığımız insanlarla iletişimimizi sağlamaktayız. Telefonların iletişim özellikleri dışında birçok aktiviteleri de gerçekleştirmiş oluyoruz. Telefonculuğu en üst seviyelere taşıyan Apple, Iphone 7 adında olağanüstü özellikleri olan bir telefon geliştirdi. Iphone serilerinin hepsinde olan tasarım mükemmelliği Iphone 7 serisinde de karşımıza çıkıyor.

Iphone 7 Yenilikleri Nelerdir ?

  • Önceki Iphone modellerinde anten şeritleri bazı müşterileri pek de memnun etmişe benzemiyordu. Iphone kullanıcılarını dikkate alan Apple çalışanları, anten şeritlerini telefonun kasa bölümüne alttan ve üstten yuvarlayarak daha şık bir görünüm kazanmasını sağladılar.
  • Iphone 7‘de donanım kısmında göze batan büyük bir değişiklik ise 3.5 mm kulaklık girişi olan o yuva telefondan kaldırıldı. Kulaklık girişi bölümünün kaldırılmasıyla yerine ikinci bir hoparlör yerleştirilmiş durumda. Bu ikinci hoparlör ise stereo kalitesinde ses çıkışı sağlamaktadır.
  • Iphone 7’nin getirmiş olduğu en büyük yeniliklerden biri de suya oldukça dayanıklı olmasıdır. Telefonu 1 metre derinliğinde su dolu bir yere bırakıldığında ve 30 dakika süre boyunca bekletildiğinde cihazın içine hiçbir türlü su sızması olmuyor. Bu özellik sayesinde tatillerini havuz veya denizlerde geçirenler telefonlarını yanlarında daha güvenli bir şekilde taşıyacaklardır.
  • Ekran boyutu olarak 4.7 inçlik ölçü Iphone 7’de devam etmektedir. Aynı şekilde 750×1334 piksel çözünürlüğü de bu modelde özelliğine devam ediyor.
  • Iphone 7’de bulunan yeni nesil teknoloji sayesinde daha kaliteli bir renk olanağı ve %25 daha fazla parlaklık seviyesi getirmiş durumda gözükmektedir.
  • Iphone7; 4 çekirdekli olup, Apple 10 Fusion işlemcisi sayesinde de gücüne güç katmış durumdadır.
  • Apple’ın önceki Iphone modellerinde depolama alanlarında 16 gb görüyorduk. Ama Iphone 7’de en az 32 gb dahili depolama alanı olmaktadır.
  • Cihazın kamera özelliğine gelecek olursak; Iphone 6s^den Iphone 7’ye geçişte oldukça fazla yükseliş göze çarpıyor. Iphone 7‘nin kamerası 12 megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu da bir telefon için olabildiğince güzel bir özellik anlamına gelmektedir. Cihaza Oıs desteği getirildi ve bu destek sayesinde resim çekimlerinde veya video çekimlerinde kaymalardan oluşan görüntü bozukluklarının önüne geçildi.
  • Batarya açısından yenilik ise; Iphone 6s’de batarya gücü 1.715 mAh iken; Iphone 7’de batarya gücü 1.960 mAh’a yükseltilmiş durumdadır. Yükseltilmiş bataryası sayesinde uzun ömürlü bir telefon kullanımı sunulmaktadır.Bunu da telefon bağımlıları için olabildiğince güzel düşünülmüş bir özellik olarak tanımlayabiliriz.

Telefonun renk seçenekleri arasında siyah, koyu siyah, roze altın renk, saf altın renkli ve gümüş renginde olduğu açıklanmıştır.

Iphone 7‘nin yurt dışı fiyatı 649 dolar olarak belirlenirken; Türkiye’de satışa sunulacak fiyatı ise 3.399 lira olarak belirlenmiştir.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir