Kodlama dersleri ile yatırım çeken şirketler kurulacak

Günümüzde bir çok başarılı şirket yatırım çekmektedir. Güzel iş fikirleri hepimizin aklının kurcalar durur. Öünümüzdeki yıllarda ülkemizde yazılım şirketlerinin çok fazla yatırım çekeceğini düşünüyorum. Çünkü kodlama dersleri okul dersleri arasında yerini alıyor.

Sokak ta bu işi öğrenen gençlerin projeleri ile internet dünyasında ne var ne yok hızlıca takip edebiliyoruz.  Merak ile kodlamayı öğrenen gençlerin projeleri dünyayı yönetiliyor neredeyse. Ama önümüzdeki yıllarda işin seyri değişecek. Ve genç beyinler bu işi okullu olarak öğrenip kendi oyunlarını yazacaklar. Ve başarılı projeler dünyadan yatırım çekecek.

Yarınlardan ümitliyim. Gelecek nesilller farklı bir dünyaya hazırlanıyor. Teknoloji savaşlarının yaşandığı günümüzde geleceğin nasıl olacağı hakkında bilgi edinmek mümkün. Ama ahlak önemli. Her proje ve her teknik bilgi ahlak çerçevesinde insanlığın hizmetine sunulmalı.

Fatih

Halk Eğitim'de hızlı okuma seminerleri verdim. Bir kolejde bir süre bilgisayar öğretmenliği yaptım. Hızlı Okuma , Anne Baba Eğitimi , Güzel Konuşma , Pazarlama teknikleri gibi konularda çalışmalar yapmaktayım ve yazılarım yerel ve ulusal basında yayınlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir