Samsung galaxy S7 göz dolduruyor

Samsung galaxy S7,  kullanıcıların beğenisine sunuldu. Mobil cep telefonu sektörü çok hızlı gelişiyor. Her geçen gün son sistem özellikleri ile yeni telefonlar piyasaya çıkıyor. Teknolojiyi çok seven bir toplum olmamız cep telefonu sektörünü bir hayli hareketlendiriyor. Bu yazımızda Samsung galaxy S7 nin özelliklerinden bahsetmeye çalışacağız.

Telefonu kullanmak kadar taşımakta önemli. Galaxy S7 ve S7 Edge’in hatlarını süper hale getirmek için çok emek verilmiş. 3D Isıl Şekillendirme adı verilen bir işlem kullanarak, 3D cam kıvrımları kavisli metal alaşıma tam oturuyor. Böylece bağlantı yeri olmayan, sağlam ve eşsiz tek parça bir gövde oluşturulmuş.

Galaxy S7 ve S7 Edge’in çift kavisli arka yüzeyi sayesinde telefonlar çok rahat tutuluyor. Telefon çok rahat bir şekilde kullanılıyor.

S7, suya ve toza karşı dayanıklı bir telefon. Galaxy S7 ve S7 Edge ile telefonunuzu ıslak yüzeylere koyarken korkmanıza gerek yok. Cihazınızı suya düşürdükten sonra bile kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Havuz kenarında oyun oynayabilir, plajda selfie’ler paylaşabilir ve yağmurda taksi çağırabilirsiniz. Galaxy S7 ve S7 Edge, IP (Giriş Koruması) standardında 68 puana sahip.  1,5 metre derinliğindeki suda 30 dakikaya kadar durabiliyor.

S7, çok hızlı ve bir o kadar da güçlü.  Yeni özel işlemci, güçlü grafik işlemcisi ve 4 GB RAM bir arada çok güçlü bir sistem oluşturuyor. Telefon ile uygulama başlatmaktan oyun oynamaya ve video akışına kadar her şey daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

S7 nin şlemcisi bir önceki modele göre %30’a kadar daha hızlı.

Grafik işlemcisi bir önceki nceki modele kıyasla %64’e kadar daha hızlı.

Telefonda 4 GB RAM, 3GB RAM’den arttırılmıştır.

Her zamankinden daha hızlı kablosuz şarj edebiliyorsunuz. Samsung galaxy S7 yi  standa yerleştirdiğiniz anda şarj olmaya başlıyor. Galaxy S7 veya S7 Edge’in kablosuz şarj özelliğini bu kadar harika kılan, gerçekten hızlı olmasıdır.

Galaxy S7 ve S7 Edge’in daha büyük kapasiteli pilleri, saatlerce favori TV programlarınızı izlemenizi ve müzik dinlemenizi sağlıyor. Özel işlemci ve çok gelişmiş grafik işlemcisi, pillerin tam potansiyeliyle kullanılmasını sağlıyor.

S7 yi  hızlı şarj edebiliyorsunuz. Büyük pillere rağmen, dahili hızlı şarj özelliği sayesinde prizlere bağlı kalmanız gerekmez.

Hayatımız boyunca fotoğrafını çekmek istediğimiz anların çoğu düşük ışık koşullarında gerçekleşir. Bu anlarda ya kapalı bir alandayızdır ya da güneş batmış olur. Galaxy S7 ve S7 edge ile ışık koşulları artık sorun değil. Çünkü görüntü sensöründe bulunan diyafram değeri daha düşük F1,7 lens ve daha büyük 1,4 µm pikseller sayesinde fotoğraflarınızın daha keskin ve ayrıntılı çıkması için çok daha fazla ışık yakalanır.

İkili Piksel (Dual Pixel) 12 MP

Tüm pikseller fotoğraf sensöründe bir yerine iki fotodiyotla işleniyor, bu Profesyonel Seviyede fotoğraf kalitesi anlamına geliyor. Çift Piksel Sensörü, gözlerimiz gibi doğru ve hızlı bir odaklama imkanı sunar.

İkili Piksel Sensör (Dual Pixel Sensor) tüm pikselleri kademeli tarama için kullanarak, en ani hareketlerin bile yakalanmasını sağlayan inanılmaz hızlı ve sorunsuz bir otomatik netleme sağlar.

Hareketli panoramalarda, geniş alana yayılmışı hareketleri artık kolayca yakalayabilirsiniz. Aynı anda yakalanan sabit panorama, hareketli versiyonundan alınan en net karelerin sıralı ve kusursuz şekilde bir araya getirilmesinden oluşuyor. Bir anı yeniden yaşamak için tek yapmanız gereken, ekranı kaydırmak veya Galaxy S7 ve S7 edge’inizi yan tutmaktır.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir