Sony Xperia Z6 yeni özellikler ile çıkacak

Akıllı telefon sektörü hızla gelişiyor. Sektörün önde gelen isimlerinden sony  markası experia serisiyle göz doldurmaya devam ediyor. Kullanıcılar Sony Xperia Z6 serisini beklemeye başladı.

Telefona ilginiz varsa bir sonrakini almanız an meselesidir. Çünkü şirketler arka arkaya telefon üreterek bir birinden farklı özellikler ile yarışıyorlar. Sony Xperia Z6 serisinin farklı özelliklerle kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Sony Xperia Z6 serisinin fiyatı ise merak konusu.

Teknolojiye yetişmek imkansız hale geldi. Hele birde maddi durumunuz iyi ise özelliği farklı telefonlar ve tabletler sizi bekliyor demektir. Kullanıcının istekleri doğrultusunda ihtiyacı karşılayan akıllı telefonlar ile sık sık karşılaşacak gibiyiz.

Basında yer alan bilgilere göre Xperia Z6 5 GB ram, 5.2 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekran, f/2.0 değerinde Exmor RS DRAM sensörlü, OIS destekli 33 Megapiksel kamera ve Snapdragon 820 yonga seti özelliklerine sahip olacak. Xperia Z6’nın 6.7mm inceliğe sahip olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Beklenen modellerden olan Xperia Z6’nın küçük kardeşi Xperia Z6 Compact ise; 4 GB RAM, 4.7 inç büyüklüğünde Full HD ekran, Snapdragon 820 yonga seti ve 7.9mm incelikte piyasaya sunulması bekleniyor. Xperia Z6 ve Xperia Z6 Compact modellerinin bu yılın Mayıs ayında tanıtılacağını belirtiyor. Xperia Z6 Premium modellinin olup olmayacağına ilişkin bir bilgi ise henüz mevcut değil. Google’ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile RAM tüketimini minimuma indirmesi, 2 GB RAM’li telefonların bile akıcı çalışmasını sağlıyor.

Fatih

7 yıl önce kişisel blog olarak başlayan sitemiz bilgi sitesi olarak yoluna devam ediyor. Sitemizde güncel konularda, özgün metinler yer alıyor. Faydalı bir bilgi sitesi olması temennisi ile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir