Araba Kullanırken Heyecanlanıyorum

            Araba kullanırken heyecanlanmak bir yandan çok doğal karşılanacak bir durum ama o heyecanı ayarlamamız da fayda var diye düşünüyorum. Çünkü her şeyin fazlasının zararlı olduğuna hem fikirizdir. Gel gelelim nasıl bu heyecanı yenebiliriz, bunun için ne yapmak gerekir, nasıl bir yol izlemekte fayda var bu soruların cevaplarını bulalım. Biliyoruz kı trafik gerçekten hata kaldırılmayacak bir olay, çünkü insanın içinde olduğu bir durum olduğundan tehlikeli hareketler tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor bunu hepimiz görüyor ve duyuyoruz şahit oluyoruz.

            Benim size önerebileceğim şeylerden biri de sakin dikkatli ve soğukkanlı olmanız çünkü fazla heyecan bizi paniğe sürükleyip hatalardan kaçarken daha fazla hata yapmamıza neden olabilitesi olan bir durumdur.  Araba Kullanırken Heyecanlanıyorum diyenler şöyle düşünmekte fayda var. Düşündüğünde hâkimiyet bir nebze sende arabanın kontrolü sen gaza basarsan araba gider frene basarsan durur. Yani araba sana bakıyor senin iraden doğrultusunda ilerliyor bunun yönelimini senin yapman gerekiyor sakin bir tavırla kurallara uyarak bittabi heyecan faktörünü azaltabiliriz.

             Kendimize azcık da güvenirsek tabi ki neden olmasın. Panik hali hata yapmaya meyil doğurur kimse hata yapmak istemez öyle değil mi? Bunun için yapabileceğimiz şeylerden biri bütün kurallara uyup kendimize güvenmek ve mümkün olduğu kadar hızdan kaçınmak, hızı insan sever ama bir söz vardır kontrolsüz güç güç değildir diye aynı o hesap sizi yanlışa sürükleyebilir. Bu anlattıklarımdan umarım bir çıkarımlar oluşumdur kafanızda yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

             Bunları size aktarırken bunları kendi deneyimlerimde olduğunu dile getirmeliyim bundan dolayı iyi anlıyorum bu mevzuları. İnsan hayatı bizim için çok değerli kimse kimsenin yaşam özgürlüğünü elinden almamalı ve trafikte bu konuda çok önemli bir faktör ne demek istediğimi çok iyi anladığınızı düşünüyorum ne kadar çok trafik kazasından ölen insanlarımız var öyle değil mi? Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun demek istiyorum. Biz elimizden gelenin en iyisini yapalım.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir