Eğitimhaneye Nasıl Üye Olunur

Eğitimhane, öğretmenlerin yazılı kaynak paylaşmada kullandığı bir paylaşım sitesidir. Sitede öğretmenler, eğitim alanında yazılı materyallerini paylaşmaktadırlar. Bu site sadece öğretmenler tarafından değil, çocuğuna yararlı olmak isteyen birçok ebeveyn tarafından da kullanılmaktadır. Sitede eğitim alanında birçok konu mevcuttur. En yeni eğitim haberlerini alabilir, her sınıfa ve konuya uygun ödev bulabilirsiniz. Özellikle öğretmenler için inanılmaz bir kaynak ve bilgi havuzu niteliğindedir. Öğretmenler burada ödev arşivleri oluşturabilir, bilgi paylaşımı yaparak gelecek kuşaklara deneyimlerini aktarabilirler. 

Siteye üye olmadan da paylaşımlardan faydalanmak mümkün mü?

Siteye üye olmadan da kaynak paylaşımları indirmeniz mümkündür. İndirmeden önce kaç defa indirildiğini görebilir, aynı zamanda beğendiğiniz kaynaklara teşekkür geri bildiriminde bulunabilirsiniz. Fakat paylaşımda bulunmak isterseniz üye olmanız gerekmektedir. 

Eğitimhaneye neden üye olmalıyım?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her alanda olduğu gibi eğitimde de birçok yenilik hayatımızı kolaylaştırdı. Önceden insanların bilgiye ulaşması, onu arşivlemesi çok zordu. Fakat internetin hayatımıza girmesiyle bu sorun ortadan kalktı. Bunun için elimizde bulunan birçok imkandan biri de Eğitimhane. Öğretmenler burada birikimlerini paylaşıma açarak hem gelecek kuşaklara faydalı oluyorlar. Hem de tüm bilgi birikimini ve emeğini arşivleme imkanına sahip oluyorlar. Bu paylaşım sitesinde geri bildirim alarak kendinizi geliştirebilir ve motivasyonunuzu artırabilirsiniz. 

Öğretmenler ve ebeveynler için eğitim alanında birçok paylaşım sitesi mevcuttur. Fakat bunların içinden en çok kullanılan site Eğitimhanedir. Günümüz çağında eğitim alanında paylaşımlara, gerek öğretmenlerin ve ebeveynlerin, gerekse öğrencilerin büyük ihtiyacı vardır. Öğrenciler de bu siteye üye olup gelişmeleri yakından takip edebilir, ihtiyacı olduğu konularda doğru ve hızlı bir şekilde yararlanabilir. 

Eğitimhane öğretmenler için  de büyük kolaylık sağlamaktadır. Öğretmenler bir konu hakkında farklı anlatım stilleri görmekte hem de kendi tarzını diğer kişilerle paylaşma imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca ödev ve etkinlik hazırlama konusunda da büyük kolaylık sağlamaktadır. Eğitimhane’ye üye olup sınırlarınızı zorlayabilir, farklı deneyimlerden haberdar olup kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğer üye değilseniz şimdi üye olup eğitim alanındaki sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz.

Eğitimhaneye nasıl üye olabilirim?

Üye olmanız için herhangi bir şart gerekmemektedir. Üye olmak için öncelikle Eğitimhane sitesinde sağ üst köşede ‘üye ol’ butonuna tıklamanız yeterli. ‘Üye ol’ butonunu tıkladıktan sonra karşınıza üyelik sözleşmesi çıkacaktır. O sözleşmeyi okuduktan sonra onaylamanız faydanıza olacaktır. Üyelik sözleşmesini kabul ettikten sonra karşınıza kayıt formu çıkacaktır. Burayı da eksiksiz doldurduktan sonra artık Eğitimhane üyesisiniz. Kendinize ait bir profil oluşturabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir