Kişisel Gelişim Kitapları Nerede Satılır?

            Kişisel gelişim kitapları bugün toplumuzda yeni fikirleri kavramak isteyen bireylerin okuyarak birşeyler öğrenmesini sağlayan bilgi verici, fikir yürütücü ve farkındalık türünde yazılan kitaplardır. Geçmişten günümüze kişisel gelişim hakkında birçok kitap yazılmıştır ve bu kitapların temini birçok yerden yapılabilmektedir. Aşağıda verilen başlıkları da bu kitapların bulunup alınabileceği yerler ve platformlar belirtilmiştir.

Kitapçılar

            Yakınınızda olan bir kitapçıya gittiğiniz takdirde orada bulunan bir görevliye ”Kişisel gelişim kitaplarını nerede bulabilirim?” diye sorduğunuzda görevli size yardımcı olacaktır. Ve burada birçok kitap arasından seçim yapabilirsiniz.

Kütüphaneler

            Kütüphanelere gitmeden önce gideceğiniz kütüphanenin internet katalog arama sitesindeki kutucuğa ”kişisel gelişim” yazdığınız takdirde size var olan sonuçlar ve ödünç alma bilgileri gösterilecektir. Eğer çok büyük bir kütüphanede raflar arasından kitabı bulamadıysanız görevliden yardım isteyebilirsiniz.

Sahaflar (Eski Kitapçılar)

            Sahaflar kişisel gelişim kitabını ikinci el ve daha ucuz bir şekilde temin etmenize yardımcı olurlar. Bulunduğunuz bölgenin sahaflarından ve  internet üzerinde araştırabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Alışveriş

            İnternet üzerindeki arama motoruna ismini bildiğiniz bir kişisel gelişim kitabını ya da kişisel gelişim kitapları yazdığınız takdirde karşınıza birçok kitap ve online kitap siteleri çıkacaktır. Bu sitelerde kitap ön izlemelerini görebilir bunları kısmi bir şekilde inceleyebilir ve buradan almış olduğunuz kişisel gelişim kitaplarını kargo ile evinize ulaştırmak koşulu ile satın alabilirsiniz. Ayrıca bu online kitapçılarda kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve ön bilgi sahibi olabilirsiniz. 

E-kitaplar

            E-kitaplar yine kişisel gelişim kitaplarını internet üzerinden temin edip E-kitap okuyucunuzda ya da telefon, bilgisayar ve tabletinizdeki PDF okuyucularında okuyabileceğiniz bir platformdur. Buradan kişisel gelişim içerikli e-kitapları ücretli veya ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Buradan bulaşacak virüs ihtimaline karşılık da okuyucuların güvenli olan sitelerden kitap alması ya da cihazlarına virüs programı yüklemeleri gerekmektedir.  
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir