Albaraka Bankası Eft Ücreti Ne Kadar 2016 2017

                Bankalar para transferi yapabilmek için iki farklı sistemi kullanıcılarına sunar. Havale ve EFT (Elektronik Fon Transferi).

-Havale

            Havale işlemi aynı banka  kuruluşuna ait hesaplar arasındaki para transferlerinde kullanılan işlemdir.

EFT

            EFT işleminde ise farklı banka kuruluşlarına  ait hesaplar arasında para transferinde kullanılan işlemdir. İki işlemi birbirinden ayıran temel özellik budur. Bu büyük farka rağmen yine de kullanıcılar bu iki işlemi birbiriyle karıştırmaktadır. EFT işlemi mesai saatlerinde gerçekleştirilmektedir.

            Bankacılık alanında gerçekleştirilen her işlemin kendine göre bir ücreti vardır. Her işlemde olduğu gibi bu işlemde de banka kuruluşları kullanıcılardan belirli miktarda ücret talep eder. Her banka kuruluşunun kendine göre bir EFT işletim ücreti vardır. Albaraka Türk bankasının da EFT işletim ücreti farklı alanlara yayılmış haldedir. Eğer bu banka kuruluşu üzerinden işlem yapacaksanız EFT işletim ücretlerini bilmeniz gerekir. Aşağıdaki yazımızda Albaraka Türk EFT işletim ücretlerinden bahsedeceğiz.

Albaraka Türk EFT işletim ücretleri;

            Albaraka Türk faizsiz bankacılık sisteminin öncülerindendir. 1985 yılından bu yana ülkemizde hizmet vermeye devam eden Albaraka Türk gün geçtikçe kendini yenilemeyi ve yeni kullanıcılar sağlamayı hedeflemektedir.

            Tüm bankacılık işlemlerinin yanı sıra banka kuruluşları arasında para transferini sağlayan EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemini de kullanıcılarına sunmaktadır. Albaraka Türk üzerinden yapılan EFT işlemlerinin küçük bir ücreti vardır. Albaraka Türk üzerinden yapılan EFT işlemlerinin yapılan kanala göre EFT işletim ücretleri değişiklik göstermektedir.

           Bu kanallar; İnternet şubesi üzerinden yapılan EFT işlemleri, banka şubesi üzerinden yapılan EFT işlemleri, Telefon bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemleri

– İnternet şubesi üzerinden yapılan EFT işlemleri: 1 TL gibi çok küçük bir ücret alınmaktadır. Bu ücret tarifesi sadece internet üzerinden yapılan işlemlerde geçerli olup yapılan EFT işleminden tahsil edilmektedir.

– Telefon bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemleri: 2,50 TL gibi bir ücret tahsil edilmektedir. Bu ücretlendirme sadece telefon bankacılığında geçerlidir.

– En çok EFT işleminin yapıldığı kanal ise banka şubesidir. Albaraka Türk transfer edilen para miktarına göre ücret tahsil etmektedir. Burada alt limit 25 TL olup üst limit ise 500 TL olarak belirlenmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir