İzmir’de Bitmeye Yakın Ev Projeleri

            Çoğumuzun hayattan beklentisi iyi bir ev sahibi olmaktır. Herkesin hayalini kurduğu, sahip olmak istediği bir ev vardır. Günümüz şartlarında bazılarımızın hayalindeki evi alabilmek için ömür boyu çalışması gerekebiliyor. İşte bu yüzden ev alırken seçici ve titiz davranmak gerekir. İzmir’de Bitmeye Yakın ev projeleri sizlere bir evden bekleyeceğiniz her şeyi ve fazlasını vadediyor.
 
1.Bulunduğu Lokasyon
 
             İşinize, okulunuza veya alışverişe kolayca gitmenize yardımcı metro, otobüs gibi ulaşım araçlarının evinize yakın olması oldukça önemli. Ayrıca yaşam kalitenizi artıracak okul, doğal yaşam alanları, çocuk parkları, spor salonları, alışveriş merkezlerine yakınlığı da önemli bir husus.

             Gündelik hayatınızı olumsuz etkileyecek veya sağlığınıza zararlı yapıların olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ailenizin durumuna göre çocuklu bir aile için çevresel uygunluğuna dikkat edilmeli. Yaşam alanınızın güvenliği hakkında bilgi edinilmeli. Acil durumlarda ihtiyaç duyabileceğiniz karakol, itfaiye, hastane, kargo, postane vb. kurumların varlığı araştırılmalı. Konutun manzarası var ise gelecekte kapanma olasılığı araştırılmalı.
 
2.Kayıt ve Belge Durumu
 
 İnşaatı tamamlanmamış bir projeden ev alıyorsanız kontrol etmeniz gereken belgeler:
 
 ·İmar Durum Belgesi
 
·Proje Onayı
 
·İskân İzni
 
·Yapı Ruhsatı
 
·Temel Üstü Ruhsatı
 
·Kat İrtifakı Tesisi
 
·Kat Mülkiyeti Tesisi
 
3.Kişisel Beklentinize Uygunluğu
 
              Yaşadığınız yeri değiştirmenin kolay olmadığını unutmamalısınız. Sadece bugünlük değil gelecekteki isteklerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Almayı düşündüğünüz konutun ısı ve ses yalıtımına, su ve gaz testinin yapılmış olmasına, uydu yayınları ve kablo tv için gerekli altyapılara sahip olup olmadığına dikkat edilmeli.

            Asansör, otopark, depo alanı gibi ihtiyaçlarınıza yönelik donanım ve alanların varlığı ve yeterliliği kontrol edilmeli. Binanın ısınma durumu ve aidat gideri hakkında bilgi edinilmeli. Konutun gün ışığı alıp almadığı ve havalandırma imkânları kontrol edilmeli.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir