2016 Kanepe Modelleri

            Bu senenin trend kanepe modelleri desensiz ya da çok az çiçek desenleriyle bezenmiş; daha çok, açık krem, bej, açık mavi, açık yeşil, limon sarı, pembe, mor tonlarla sadelik içeren bir şekilde en fazla iki farklı renkle kombinlenmiş kanepelerdir.2016 Kanepe takımlarında çoğunlukla 3+2+1 ya da 3+3+1 şeklinde tasarlanmıştır.

            Sert yaydan ve ortopedik hafriyattan üretilen modeller bu senenin daha çok tercih edilen modelleridir. 2016’nın kanepe modellerinde ön plan çıkan bir diğer unsur kanepe kırlentleridir. 2016’da diğerlerine nazaran çok daha büyük kırlentler, açık renkli, düz, ferah ve geniş kanepe modellerine harmoniyi bozmadan ve takımlara daha konforlu bir hava vererek eşlik eder.

            Kırlentler tercihen desensiz bir takım için çiçekli ya da çiçekli bir takım için desensiz olarak seçilebilir. Ayrıntı olarak kanepe ayaklarının çoğu ahşap oymadan yapılmıştır. Kanepe ayakları rengi tercihen beyaz, açık kahverengi ve kestane rengi olarak tercih edilmektedir.

            Klasik kanepe takımlarının haricinde 2016 Kanepe Modelleri önce çıkan ve daha çok küçük odalar için tercih edilen, 2 ya da 3 kişilik bir kanepenin yanına, lambaderle kombinlenmiş büyük bir adet ya da iki adet berjerli bir takım önerilenler ve tercih edilenler arasındadır. Berjerler çok fazla konforlu olmasının yanında, örneğin; beyaz bir 3 kişilik koltuğun yanında krem rengi bir berjer kombinlendiğinde 2016 kanepe modelleri modasına uygun bir takım elde etmiş olursunuz.
 
            Evet, 2016 kanepe modellerinde yukarıda bahsettiğimiz hususları derlersek tercih edilen modellerde sonuç olarak şu hususlar dikkate alınmaktadır: kanepenin geniş, düz ve konforlu olmasına, kullanılacak renklerin olabildiğince az göz yormasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

             Yani; kırmızı, mavi gibi keskin renklerden olabildiğince kaçınılması en azından bu renklerin açık ve yumuşak tonlarının kullanılması gerekmektedir. 2016 kanepe modelleri çok fazla rengi ve deseni bir arada barındırmaz. Özellikle sadelik ve minimalizim bir ardadadır. Yine de kanepe takımlarına bir dinamiklik kazandırmak için çiçekli desenler ve bir ya da iki renk bir arada bulunur
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir