2016 Köşe Takımı Modelleri

            Üzerimize giydiğimiz kıyafetlerin, saç kesimimizin, ayakkabı modellerimizin bir modası olduğu gibi, artık ev dekorasyonu modası da var. Ev dekorasyonu dergilerinin sayısı günden güne artarken, her evin kendi ruhuna özgü çeşit çeşit koltuk tasarımı yapmak isteyen ve bu dekorasyon modasını fırsata çevirmeyi hedefleyen onlarca mobilya markası bulunmakta.

            Salon ve oturma odası dekorasyonlarında hem kullanışlı hem şık hem de etkileyici koltuk takımları kullanılmaya başlandı. Köşe takımları da bu yeni dekorasyon modasının gözdeleri arasında. Çeşit çeşi ve renk renk üretilen bu modeller, hemen her tarza hitap edebilecek şekillerde üretiliyor.
 
Köşe Takımlarının Çeşitliliği
 
            2016 Köşe Takımı Modelleri hem model hem de fiyat açısından oldukça çeşitli. Bir mobilyacı dükkanına girdiğinizde, örneğin Berke Mobilya, aradığınız eğer bir köşe takımıysa, tek bir ürüne yönlendirileceğinizi düşünmeyin. Modeller birçok farklı renkte, birçok farklı ölçüde üretiliyor. Eskiden, “Köşe takımları yalnızca büyük salonlarda olur.” gibi bir algı vardıysa da, artık daha küçük salonlar hatta oturma odaları için bile üretiliyorlar.

            Trendlere göre şekil ve renk değişikliğine gidilen mobilya sektörü, 2016 yılı için çeşitliliğini arttırmaktan yana karar kılmış. Ek bir puf veya ayrılabilen bir parçası bulunan köşe takımları oldukça popüler. Arkası yatıp, yatak halini alan köşe koltukları da çok tercih edilen modeller arasında.

            Bazı mağazalar, köşe takımları için bir taslak görünüm oluşturuyor ve müşterinin isteğine göre renk, desen ve ek detaylar (yatak olabilme özelliği, sehpa eki vesaire) seçilip son ürüne göre fiyatlandırma yapılıyor. (Fiyatlar 1500 liradan başlayıp 8000 liralara kadar çıkabiliyor) Kişinin kendi tarzını yansıtabileceği, evinin ruhuna göre bir mobilya almak isteyenlerin seveceği bu uygulama köşe takımlarına olan ilgiyi arttırır nitelikte. Kullanışlılığı, güzelliği, estetik açıdan tatmin ediciliğiyle köşe takımları, 2016 yılının önde gelen dekorasyon trendlerinden diyebiliriz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir