Ana arı kullanımı Türkiye’de yaygınlaşıyor

Arıcılık 2016 sezonu açıldı. Bahar aylarında Türkiye arıcılarımızın en büyük ihtiyaçlarından biriside erken yetişmiş ana arıdır. Bahar aylarındaki arı bölümleri zamanında yapılan arı bölümleridir ve arı çoğaltmaya, bal verimine bire birdir.

Assale arıcılık ana arı üretimi nisan ayı içerisinde ana arı gönderimlerine başlıyor. İşletme son on yıldır Türkiye arıcılarına hizmet veriyor. Aile işletmesinde Kafkas ana arı üretimi yapılıyor. İşletme sahibi Ali Bircan gençlik yıllarından beri arıcılığa gönül vermiş bir isim. Bircan, arıcılara en iyi hizmeti vermek için bazı tedbirler almış. İşletme, gönderilen ana arıların vardıkları bölgelerde iş yapmasını , bal üretmesini istiyor. 0537 288 42 47 numaralı telefondan işletmeye ulaşmak ve bilgi almak mümkün.

Arıcılığın çok yaygın olduğu ülkemizde ana arı kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Çünkü bir ana arı bir kovan arı demek. Zamanında yapılan bölümler ile arı çoğaltmak ve bal üretmek çok kolay. Üstelik ülkemizde polen , arı sütü , propolis gibi arı ürünleri de giderek popüler olmaya başladı. Çünkü yapılan yayınlar ile artık arı ürünlerinin faydaları daha iyi biliniyor.

Sağlık turizmi sıralamasında ülkemiz dünyada altıncı sırda. Önümüzdeki yıllarda bu sıralamanın düşmesi bekleniyor. Arıcılık da sağlık turizmi açısından önemli olabilir. Arıcılarımız yaylalarda gezdiğinden ve arı sütü üretimi giderek yaygınlaştığından dileyenler arılıklara arabaları ile vararak dünyaca kıymetli bu değerli besini tüketebilirler.

NOT: Değerli arıcılarımızın yorumlarını yazımıza bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir